diply.com

Počas Olympiády predvedú svoje výkony tí najlepší z najlepších športovcov z rôznych národov sveta. Jednou z krajín, ktorá vždy získava niekoľko ocenení, sú aj Spojené štáty americké a asi najväčšou hviezdou je plavec Michael Phelps. Existuje mnoho bláznivých vecí, ktoré ste o tomto národnom hrdinovi určite nevedeli.

Rozpätie jeho rúk je 204 centimetrov, pričom meria „len“ 193 centimetrov.

michaelphelps2
instagram.com

Vo veku 15 rokov „rozdrvil“ konkurenciu na súťaži Spring Nationals, ktorá sa konala v roku 2001. Pokoril tak svetový rekord v motýliku na 200 metrov. Vtedy to bol ešte len mladý chlapec.

Práve kvôli jeho fyzickým dispozíciám (dlhé paže, flexibilita chodidiel) podstupuje každoročne testovanie na Marfanov syndróm.

Jeho členky sú natoľko flexibilné, že dokáže chodidlá ohnúť v nadpriemernom uhle, podobne, ako je to u tanečníkov baletu. Vďaka tomu kope nohami tak, ako keby mal obuté plutvy.

michaelphelps6
snapzuscience

Plávať začal keď mal 7 rokov, a aj to len preto, že jeho staršie sestry Whitney a Hilary sa venovali práve tomuto športu.

Prvý štýl, ktorý sa naučil, bol znak, a to preto, že sa bál dať hlavu pod vodu.

michaelphleps1
instagram.com

Má zvýšenú schopnosť zotaviť sa po fyzickej námahe, čo znamená, že viac pretekov za deň pre neho neznamená žiadny veľký problém.

michaelphelps5
giphy.com

Jeho veľké chodidlá (veľkosť 14) slúžia ako pseudoplutvy.

Ak by bol Michael Phelps samostatnou krajinou, bol by v celkovom počte získaných zlatých medailí na 40. mieste zo všetkých krajín sveta.

michaelphelps4
instagram.com

Keď sa pripravoval na olympijské hry v roku 2008, plával viac ako 80 kilometrov týždenne.

Žiadny iný športovec ešte nezískal viac zlatých medailí ako Phelps. Rekord bol 9 zlatých, čo je o 14 menej ako má aktuálne Phelps.

michaelphelps3
instagram.com

Aj keď sú tieto olympijské hry Phelpsove posledné, ide o najväčšieho olympionika, aký kedy žil.

zdroj: interez.sk (Lucia M.), diply.comtwentytwowords.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy