lovethispic.com

Často o tom ani nevieme, no filmári, režiséri a producenti občas do svojich filmov zakomponujú rôzne odkazy alebo posolstvá, ktoré si nemusíme všimnúť ani po viacnásobnom pozretí.

Tzv. Easter Eggy sa vyskytujú v mnohých filmoch. Zvyčajne sú to akési odkazy na tvorcov filmu, ich predchádzajúcu tvorbu, či upozorňujú na nejaký fakt alebo skutočnosť. Niektoré sú celkom vtipné a dokážu pobaviť. Pozrite sa na prehľad  11 tajných odkazov v populárnych filmoch a seriáloch.

Indiana Jones a dobyvatelia stratenej archy

zortor.tumblr.com
zortor.tumblr.com

V tomto filme môžete na hieroglyfoch na stenách antického chrámu vidieť robotov z filmu Star Wars. Ide o roboty R2-D2 a C-3PO.

Simpsonovci

awareness-time.com
awareness-time.com

Určite ste si všimli že vo svete Simpsonovcov majú všetky postavy štyri prsty. Jediné osoby, ktoré majú, tak ako ľudia, päť prstov, sú Boh a Ježiš.

Klub bitkárov

diply.com
diply.com

Pohár s kávou značky Starbucks sa vyskytuje vo väčšine scén vo filme Klub bitkárov. David Fincher dokonca uviedol, že kávu Starbucks je možné vidieť v každom zábere.

Mechanický pomaranč

diply.com
diply.com

Stanley Kubrick umiestnil číslo 2001 na spodnej polici v obchode s platňami ako odkaz na jeho vlastný film 2001: Vesmírna Odysea.

Aladin

gamesradar.com
gamesradar.com

Ak ste pozorne sledovali animovanú rozprávku Aladin, mohli ste si všimnúť, že Jasmínin tiger Rajah má v scéne, kde sa premieňa za pomoci kúzla, výzor, vzhľad a uši podobné ako Mickey Mouse.

Perníkový tatko

lovethispic.com
lovethispic.com

Na začiatku série, keď ide Walt a Jesse variť pervitín do púšte, si dá Walt dole nohavice. Ku koncu série sa Walt opäť vracia do púšte a v scéne môžete vidieť, že tam stále tie nohavice sú.

Rýchlo a zbesilo 5

guff.com
guff.com

Hanove celé meno je Han Soul-Oh, teda podobne ako meno Harrisona Forda vo filmovej sérii Star Wars.

Star Trek

omgfacts.com
omgfacts.com

Droid R2-D2 z filmu Star Wars sa tiež objavil aj vo filme Star Trek.

Tron

pinterest.com
pinterest.com

Film Tron bol vytvorený štúdiami Walta Disneyho. To je možno dôvod, prečo môžeme v jednej scéne v pozadí vidieť Mickey Mousea.

Matrix: Reloaded

omgfacts.com
omgfacts.com

Väčšina poznávacích značiek vo filme Matrix odkazuje na biblické verše. To platí aj o aute, v ktorom idú spolu Trinity a Morpheus. Poznávacia značka DA203 odkazuje na Daniela 2:03 : „Mal som sen ktorý ma trápil a ja chcem vedieť, čo to znamená.“

Futurama

livejournal.com
livejournal.com

Vo Futurame môžete v jednej scéne vzhliadnuť v pohári hlavu Erica Cartmana, jednu z hlavných postáv animovaného seriálu South Park.

Vedeli ste, že v mnohých filmoch od Walta Disneyho sa nachádza ukrytý iný easter egg – tajný kód A113? Ak chcete vedieť, čo znamená a kde všade ste ho už mohli vidieť, prečítajte si náš článok.

Spomínate si aj vy na nejaké iné tajné odkazy či posolstvá vo filmoch? Ak áno, napíšte nám v diskusii.

interez.sk (Matej Mensatoris), brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)