life.mediamall.am

Lukáš Mužla / / Série
Svet skrýva mnohé tajomstvá. A niektoré skrývajú aj sami ľudia… Myslíte si, že existujú miesta, kde sa bežný človek nedostane? Určite áno. Či už pre...

Svet skrýva mnohé tajomstvá. A niektoré skrývajú aj sami ľudia… Myslíte si, že existujú miesta, kde sa bežný človek nedostane? Určite áno. Či už pre tajný výskum, nebezpečenstvo, alebo iné dôvody, po celom svete nájdete tajomné miesta, kde sa vás jednoducho bez oprávnenia nepustia. Tak si s nami prezrite niekoľko tých najzaujímavejších….

Metro 2

Možno ste už počuli o Moskovskom Metre2. Ide o tajnú sieť podzemného metra, ktorá sa nachádza hlbšie pod tou verejnou. Mala byť vytvorená v časoch socializmu na vojenské a evakuačné účely. Tento tajný dopravný systém zahrňuje 4 linky, ktoré spájajú najdôležitejšie Moskovské časti.

life.mediamall.am
life.mediamall.am

Area 51

Vojenská základňa na juhu Nevady nesporne patrí medzi najtajnejšie miesta na Zemi. V tomto vojenskom sektore sa okrem množstva laboratórií nachádza aj vojenské letisko. Area 51 sa často stáva predmetom konšpiračných teórii. Tie tvrdia, že ide o základňu vybavenú na štúdium UFO. Údajne sa tu skúmali aj trosky a materiáli, ktoré sa podarilo zachrániť v známom Rooswelli. Ak vás toto miesto zaujíma, môžete si prečítať samostatný článok, ktorý sme mu venovali.

http://galaxyweird.blogspot.sk/
galaxyweird.blogspot.sk

Múzeum Jiangsu

Toto múzeum nájdete v Číne, no ďalej ako pred dvere sa bohužiaľ nedostanete. A nedostane sa tam ani veľa čínskych obyvateľov. Múzeum údajne ukrýva tajné vojenské materiály a špionážne zariadenia a platia tu prísne opatrenia. Tých niekoľko návštevníkov, čo sa dostane dnu, je prísne skontrolovaných nie len pri vstupe, ale kontrolované sú aj ich osobné záznamy. A samozrejme, v celom múzeu je prísne zakázané fotografovať!

yinyang.urgente24.com
yinyang.urgente24.com

White’s Gentlemen’s Club

Ide o jeden z najexkluzívnejších a najluxusnejších pánskych klubov na svete. Nachádza sa v Londýne a členom je aj samotný anglický princ. Založený bol v roku 1693 a celosvetovú slávu získal v 18.storočí. Je známy pre zvláštne stávky, ktoré tu bohatí páni uzatvárajú. Napríklad stávka o 3000 libier o to, ktorá z dvoch dažďových kvapiek stečie po okne ako prvá. Ak by ste sa chceli stať členom tohto klubu, musíte dostať pozvanie od súčasného člena, ktorý má podporu ďalších dvoch členov.

twitter.com
twitter.com

Trezor spoločnosti Coca-Cola

V americkej Atlante môžete nájsť múzeum, ktoré vám priblíži históriu a svet spoločnosti Coca-Cola. Múzeum však ukrýva jednu kuriozitu. Nachádza sa tu trezor s tajným pôvodným receptom Coca-Coly. Ten bol vymyslený v roku 1886, no niekoľko rokov bol držaný iba v pamäti niekoľkých ľudí. Neskôr bol spísaný a dlhé roky uložený v bezpečí bankového trezoru. V roku 2011 ho premiestnili do tohto obľúbeného múzea.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

0
Komentovať (0)