foto: Monthon Wachirasettakul

Bali, prezývaný aj Ostrov Bohov, je miestom, kde si užijete skutočnú exotiku. Na najbližšom Cestovateľskom kine vám Bali predstaví Michaela Struhárová.

Bali. Ázijský raj, ktorý v posledných rokoch upútal obrovské množstvo turistov z celého sveta. Indonézsky ostrov, ktorý miestni nazývajú Ostrovom Bohov. Jeden zo 17 000 ostrovov, ktorý je klenotom medzi turistickými destináciami Indonézie. Tanec, hudba, tradície, skvelí ľudia a prekrásna príroda. To je opis ostrova, ktorý by si zaslúžil navštíviť aspoň raz každý človek na Zemi. Týchto 12 pláží však v ponuke cestoviek budete hľadať veľmi dlho a neprezradia vám ich ani domáci. Sú akýmsi tajným rajom Ostrova Bohov.

Nyang Nyang

Ak hľadáte prekrásnu súkromnú pláž s takmer bielym pieskom ste na dobrom mieste. Oceán, piesok a zelený útes, ktorý oddeľuje pláž od zrakov okoloidúcich. Na pláži nájdete aj opustenú záhradu prekypujúcu niekoľkými farbami. Ako ju nájsť? Stačí ak sa vyberiete k známemu chrámu Uluwatu a po ceste budete pozorne vyzerať ceduľu označujúcu odbočku na pláž Nyang Nyang.

Nyang Nyang Beach, Bali

Gunung Payung

Nielenže ide o zabudnutý raj pre turistov, ale táto pláž je aj celkom dobre prístupná. Asi hodinu cesty z mesta Denpasar vás budú sprevádzať informačné tabule, ktoré vás zavedú niekde, kde turisti zvyčajne nezavítajú. Dokonale čistá a pokojná pláž ako stvorená pre cvičenie jógy, potápanie či surfovanie. Len vy a občasný miestni rybári, ktorí vás určite ponúknu nejakou tou špecialitou z morského sveta.

⛰⛱🏝 #gunungpayungbeach #bali #balifornia #sunrise #couples #sweetescape #holiday #gamaupulang

A post shared by Dhika Aranta (@dhika26) on

Bias Tugal

Dostať sa na túto pláž je malým dobrodružstvom. Asi 500 metrov treba totiž prejsť po skalách a útesoch. Nie je to však nič nebezpečné, napriek tomu je to údajne obrovský zážitok. Na pláži potom nájdete niekoľko barov a stánkov, kde sa po ceste môžete poriadne osviežiť. Skákanie do lagúny či potápanie medzi koralovými útesmi vás určite zabaví na celý deň.

Reboot then restart again.

A post shared by ans (@alviatinenes) on

Green Bowl

Pláž pomenovaná po riasách, ktorými sú pokryté skaly pri odlive, je opustený raj, ktorý pozná skutočne len málokto. Nájsť ju nie je vôbec jednoduché, no komu sa to podarí, dosýta si užije panenskú krásu Bali. V jaskynnom systéme priamo na pláži vás už budú čakať miestni obyvatelia – netopiere.

Atuh

Podľa tých, ktorí ju navštívili, je to najkrajšia pláž na Bali. Nájdete tu všetko, čo Bali ponúka. Vysoké útesy, biele pláže, jaskyne, koralové útesy. Z tohto miesta si určite odnesiete tie najkrajšie fotografie Indonézskeho ostrova!

Melasti

Krajší západ slnka na Bali určite nezažijete. Len si to predstavte. Posledné lúče dňa zachytené na scenérii nádhernej pláže, na ktorú z útesu dopadá vodopád. Len 15 minút od známeho hinduistického chrámu Tanah Lot nájdete takýto skrytý raj.

Melasti Waterfall

Karma

Ak máte prebytočných 500-tisíc indonézskych rupií môžete si dovoliť aj takýto luxus. Nebojte sa, v prepočte ide asi o 35 eur, čo je síce za vstup na pláž celkom vysoká suma, no ak sa ju človek rozhodne obetovať, určite bude spokojný. Súkromie, luxus, nádherné prostredie, občerstvenie, pivo a kino priamo na pláži. Čo viac si priať?

Soka

Pravé tajomstvá Bali nájdete práve na pláži Soka. Čierny piesok, zelená tráva a výhľad na mystické kopce v pozadí. Pláž Soka je opradená mnohými tajomným príbehmi a legendami. Okrem atmosféry si tu dosýta užijete koralové útesy, ale aj netopieriu jaskyňu.

Soka Beach, Bali

Amed

Ďalšia pláž s čiernym pieskom, aké sa na Bali vďaka sopečnej činnosti vyskytujú hneď niekoľkokrát. Amed je vlastne akousi lagúnou, kde si budete môcť vďaka krištáľovo čistej vode dosýta užiť potápanie medzi koralmi. Neďaleká dedinka vás prekvapí najrôznejšou ponukou morských plodov, aké nájdete jedine na Bali.

Solace ~ 🔊 ~ #Surbhikaushik #goodshotz

A post shared by Surbhi Kaushik (@surbhikaushik) on

Yeh Leh

Ak nie ste miestnym rybárom o tejto pláži by ste sa dozvedeli len ťažko. Kto by chcel na Bali navštíviť pláž bez piesku? Pravdou je, že Yeh Leh ponúkne celkom iný pohľad a zážitok. Na pláži sa totiž nachádzajú tisícky riasami pokrytých a vlnami obmývaných balvanov. Medzi jednotlivými balvanmi môžete pozorovať množstvo živočíchov, ktoré tu do najbližšieho prílivu uviazli v plytkej vode. A západ Slnka? Len si predstavte, keď sa slnečné lúče začnú odrážať od každého balvanu…

Yeh_leh beach Bali_DSC_9130

O Ostrove Bohov, ako mnohí Bali nazývajú, sa budete môcť oveľa viac dozvedieť už zajtra na premietaní Cestovateľského kina s Michaelou Struhárovou. Na mieste, kde je zjednávanie národným športom a kde vás usmievaví miestni domorodci s radosťou strhnú do konverzácie, žije Michaela už rok a pol. O Bali vám prezradí aj to, čo ste o tomto raji netušili.

Cestovateľské Kino: Bali (Michaela Struhárová)

13. September – Kino Hviezda, Trnava 

Cestovateľské Kino
indonesia.tripcanvas.co
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy