koso / / Série
Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci, ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Svet je preplnený informáciami o všetkom, čo naša rozmanitá planéta ponúka. Je toho toľko, čo nevieme, o čom sme ešte nepočuli… My sa vám pokúsime pravidelne prinášať tie najväčšie zaujímavosti a fakty na rôzne témy, aby ste mohli nepretržite spoznávať všetko okolo vás. Ste zvedaví, o čom to bude tentokrát? Dnes sa pozrieme na zaujímavé funkcie systému Andriod, ktorý sa nachádza vo väčšine našich smartphonov a tabletov. 

Ako jednoducho sa dá zlepšiť výdrž batérie

youtube.com/CanerS Tech

Ak si nastavíte na pozadie svojej plochy čierne alebo tmavé pozadie, automatické zosvetlovanie pixelov sa vypne a váš displej bude spotrebovávať menej energie. Táto funkcia nefunguje na každom zariadení s androidom. funguje na tých, ktoré majú  Amoled displej, ktorý využíva napríklad firma Samsung vo väčšine svojich zariadení.

Text-to-speech, teda text do reči

pixabay.com

Nielen, že si takto môžete prečítať aj tento článok, ale môžete si nastaviť, že vám telefón prečíta text, napríklad z sms-ky, ktorú ste práve prijali. Stačí ak vojdete do Nastavenia -> Sprístupnenie a zapnete možnosť „Text-to-Speech Output“.

Diaľkové ovládanie na smartfóne

businesswire.com

Stačí ísť do Nastavenia -> Zabezpečenie -> správcovia zariadenia a zaškrtnite políčko vedľa Správca zariadení Android, „Vzdialene určiť polohu tohto zariadenia“ a „umožniť vzdialené uzamknutie a vymazanie“. Ak teraz stratíte svoj smartfón, môžete ho vyhľadať, zablokovať a vymazať pomocou tejto stránky.

Režim pre hostí

pixabay.com

Ak občas požičiavate svoje telefón druhej osobe a chcete si uchovať svoje dáta v bezpečí a súkromí, použite režim pre hostí. V tomto režime si viete vytvoriť nový profil hosťa, v ktorom môžete nastaviť, kam bude mať daný hosť prístup.

Lupa

arstechnica.com

Ak máte slabý zrak, táto funkcia sa vám nesmierne zíde. Stačí ísť do Nastavenia -> Prístupnosť -> Gestá. Potom si budete môcť priblížiť na akúkoľvek časť displeja jednoduchým poklepaním.

Hotspot

pcmag.com

Už nepotrebujete ďalšie zariadenie, ktoré by slúžilo ako router, pretože vám na to postačí váš smartfón. Keď máte prístup na dáta na smartfóne, viete vytvoriť Wi-fi hotspot, na ktorý sa viete pripojiť s druhým zariadením, napríklad s notebookom.  Prejdite do Nastavenia -> Prenosný hotspot a zapnite Portable WLAN hotspot.

Ovládajte svoj smartfón pohybmi hlavou

pixabay.com

Občas sa môžete ocitnúť v situácii, v ktorej sa vám nedajú použiť ruky na ovládanie vášho smartfónu. Pri takýchto situáciách sa vám môže táto funkcia zísť. Stačí, ak si nainštalujete aplikáciu Eva Facial Mouse, ktorá je zadarmo a budete môcť ovládať svoj smartfón pomocou pohybov vašej hlavy. Detailný návod na inštaláciu nájdete tu.

Zdieľanie aplikácie, kontakty, fotografie a hudbu medzi zariadeniami

sonymobile.com

Väčšina smartfónov, ktoré boli vydané v posledných rokoch, sú vybavené technológiou NFC. Dve zariadenia s NFC môžu byť spárované a zdieľať napríklad aj obrazovku.

Zaznamenanie snímkov

androidcentral.com

Každý smartfón by mal vedieť zachytiť snímku svojej obrazovky pomocou určitej kombinácii tlačidiel. Postup, ako zachytiť svoju obrazovku sa líši od výrobcu a teda vám nevieme povedať presný postup, no väčšinou sa jedná o kombináciu tlačidiel ovládania hlasitosti a zamknutie/odomknutie smartfónu. Snímky sa vám potom uložia do galérie a môžete ich poslať kamarátom, alebo uložiť na cloud.

Tajná hra

thedroidguy.com

Táto funkcia sa v Andriod zaradeniach nachádza od verzie 2.3 Gingerbread. Google ju skryl do každého zariadenia a s každou novou verziou sa táto tajná funkcia mení. Na systéme Andriod 6.0 „marshmallow“ môžete hrať hru, ktorá je inšpirovaná hrou Flappy Bird. Nájsť ju bez návodu môže byť naozaj ťažké. Prvé, čo musíte spraviť, je ísť do nastavení zariadenia a potom do všeobecných nastavení. Tu nájdete “Informácie o zariadení / About phone”. V ďalšom menu musíte nájsť “verzia androidu” (možno budete musieť prejsť ešte cez menu “softvérové informácie” a až potom budete vidieť “verzia androidu”). Rýchlo po tomto políčku poklepte (viackrát) a zobrazí sa vám maličký marshmallow, poklepte znovu a spustí sa vám špeciálna mini-hra.

interez.sk(košo), brightside.me, verizonwireless.com, scoopwhoop.com


Komentovať (0)