afterellen.com

Jeseň je v plnom prúde a predsa len chodíme po práci a večer trochu menej von, pretože komu by sa chcelo trčať vonku v zime a daždi. Ak ste aj vy po večeroch doma a hľadáte nejaký dobrý seriál, ktorý vám vyplní tú trochu voľného času čo máte, v dnešnom článku si predstavíme seriály nové, seriály, ktoré na jeseň opäť začali, a aj seriál, ktorý ešte len čoskoro začne.

Považujem sa za seriálového maniaka. Dám šancu asi čomukoľvek, niekedy dokonca aj dvakrát. Jeseň znamená nielen upršané a chladné počasie, či sfarbené javorové listy, znamená aj začiatok niektorých sérií obľúbených seriálov, ktoré majú po svete veľa fanúšikov. Verím, že si v mojom zozname príde každý na svoje. Nájdete v ňom humor, drámu, prostredie virtuálnej reality a niektorí z vás možno aj nostalgiu. Čo začať pozerať na jeseň? Tu sú niektoré seriály, ktoré momentálne sledujem ja a verím, že nie som sama.

Westworld

luciaserialy1
comingsoon.net

Nový seriál, ktorý začal len nedávno a už si získal veľa pozitívnych ohlasov. Na chvíľu sa môžete ocitnúť v prostredí virtuálnej reality, v prostredí Divokého Západu, kde ľudia môžu zažiť to, čo je v reálnom živote nelegálne alebo zakázané. Seriál je inšpirovaný filmom s rovnakým názvom, ktorý bo natočený v roku 1973. Prostredie futuristického zábavného parku plného robotov ma úplne očarilo a som zvedavá, ako sa príbeh bude ďalej vyvíjať.

Lucifer

luciaserialy2
superherostuff.com

Toto je presne ten tip seriálu, kde sa nemusíte nad ničím veľmi zamýšľať, jednoducho ho sledujete a čakáte, ako sa to ďalej vyvinie. Hlavnú úlohu si zahral charizmatický Brit Tom Ellis, vďaka ktorému som seriál aj začala sledovať. Poznala som ho zo svojho obľúbeného britského sitkomu Miranda. Na svoje si príde každý, kto má rád tématiku padlých anjelov a neba či pekla. Lucifer, znudený a v pekle nešťastný, odchádza navštíviť Zem, kde sa zhodou okolností stáva súčasťou policajného tímu, kde spolu so sympatickou policajtkou riešia rôzne vraždy. Ak nemáte čo a chcete len tak vypnúť, tak odporúčam práve toto.

Masters of Sex

luciaserialy3
huffingtonpost.com

Novú sériu odštartoval aj seriál Masters of Sex. Seriál sa odohráva v 60. rokoch, kedy bola téma sex úplne tabu a neexistovali ani žiadne vedecké, či lekárske štúdie. Priekopníkmi a hlavne odvážlivcami, čo sa štúdií o sexe týka, sa stali doktor, gynekológ William Masters a jeho asistentka Virginia Johnson. Nahliadnite do lekárskeho prostredia, kde štúdia bola škandálom a spôsobila zmeny nielen vo vzťahoch, ale aj v celej spoločnosti.

The Fall

luciaserialy4
psarips.com

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov tejto jesene. Kriminálne prostredie môžem všetkými desiatimi a keď sa v príbehu spája fetiš, násilie, vraždy a psychopatická myseľ, tak to proste nemôže byť zlé. Hlavnú úlohu si zahrali Gillian Anderson ako vyšetrovateľka Stella a Jamie Dornan ako vrah Paul Spector. Príbeh sa odohráva v Belfaste, kde Stella hľadá vraha, ktorý sa orientuje na mladé, úspešné a tmavovlasé ženy. Tento seriál je považovaný za jeden z najlepších kriminálnych seriálov súčasnosti a za mňa má 10 bodov z 10.

The Exorcist

luciaserialy5
behindtheexorcist.com

Tento psychologický triler, alebo ak chcete, psychologický horor, začal na konci septembra a už samotný trailer lákal divákov na veľkú dávku napätia a tematiku exorcizmu a posadnutia. Tešila som sa, že to bude popravde trochu viac strašidelné, takže to bolo mierne sklamanie. Každopádne zatiaľ vyšli len 4 časti, pričom v nasledujúcej by malo dôjsť k samotnému exorcizmu, takže by sa mohlo trochu pritvrdiť. Otec Thomas a otec Marcus sa spoločne snažia vyriešiť nadprirodzený prípad jednej typickej americkej rodiny. To je téma, ktorá si zrejme vždy nájde svojich fanúšikov.

American Horror Story

luciaserialy6
inquisitr.com

S jeseňou prišla aj dlho očakávaná nová séria obľúbeného a populárneho seriálu American Horror Story. Tentokrát sa prenesiete do prostredia americkej legendy Roanoke, a teda pustovníkov, ktorí kedysi obývali časť krajiny, ktorú si krvavo prisvojili za pomoci čarodejnice. Herecké výkony sú ako vždy skvelé, aj keď ma zatiaľ táto séria trochu sklamala. Ešte stále si myslím, že druhá séria z prostredia psychiatrickej liečebne bola asi najlepšia, no zatiaľ sme len v polovici. Uvidíme, ako sa bude séria ďalej vyvíjať.

You’re the Worst

luciaserialy7
wired.com

Pre niekoho možno tak trochu neznámy sitkom, no ak máte radi kratšie komediálne epizódky, tak určite odporúčam. Čo sa stane, ak sa do seba zamilujú tak trochu zvrhlí ľudia, ktorí navyše odmietajú niečo také povrchné ako je láska? Ako vyzerá vzťah takejto bizarnej dvojice a každodenné situácie, ktoré zažívajú si môžete pozrieť v práve prebiehajúcej už tretej sérii. Za ešte o trochu vtipnejší považujem aj seriál Life in Pieces, pri ktorom sa smejem asi neustále.

Victoria

luciaserialy8
go.sky.com

Teraz trochu z úplne iného súdka. Počas mojej choroby som sa žiaľ, alebo aj našťastie musela uchýliť k sledovaniu nových seriálov, a ako inak, najskôr som prebehla vody „neamerické“. Narazila som na britskú drámu s názvom Victoria, čo je vlastne životopisné spracovanie života kráľovnej Victorie, ktorá žila v rokoch 1837 až 1901. Tento seriál ma celkom príjemne prekvapil, a keď vyjde nová časť, rada sa k nemu vraciam. Ak máte radi historické drámy z prostredia Anglicka, určite neoľutujete.

New Girl

luciaserialy9
pogdesign.co.uk

Novú sériu som zaznamenala aj u seriálu New Girl, ktorý sledujem už nejaký ten rok. Hlavná hrdinka Jesica Day je vtipná, nekonvenčná a roztomilá romantička, ktorá sa po rozchode nasťahuje k trom slobodným chalanom, o ktorých si podľa inzerátu myslela, že sú ženy. Seriál na seba veľmi nenadväzuje, vždy sa stretnete s nejakým iným príbehom, inými situáciami, no nejaké nadväznosti tam predsa len sú, hlavne čo sa vzťahov týka. Skvelá a vtipná oddychovka, ktorá vám určite zlepší pochmúrnu náladu.

Gilmore Girls

luciaserialy10
hollywoodreporter.com

Neviem ako vy, ale ja som v podstatne mladšom veku sledovala aj seriál Gilmore Girls. Donedávna sme na tento príbeh slobodnej matky s dcérou len nostalgicky spomínali. Potom však vyšla informácia o tom, že seriál bude mať pokračovanie, pretože režisérke sa nepáčilo, ako ho „ukončili“. Na prvú epizódu po rokoch sa môžete tešiť už 25.11.2016, kedy bude mať premiéru v USA. Ak máte chuť a nechce sa vám čakať, ešte stále máte čas na maratón, ktorý sa dá absolvovať za veľmi krátky čas, to môžem potvrdiť zo svojich vlastných skúseností.

Aké seriály sledujete momentálne vy? Ktorý z týchto vás najviac oslovil alebo ste tiež jeho fanúšikom? Dajte nám vedieť v komentároch.

interez.sk (Lucia M.)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )