wikihow.com

Matej Mensatoris / / LifeHacking
Lifehacky sú rôzne nápady, rady, či triky, ktoré dokážu robiť náš každodenný život ľahším a zvyšujú našu produktivitu. Avšak v snahe vymyslieť rôzne uľahčenia sa k nám...

Lifehacky sú rôzne nápady, rady, či triky, ktoré dokážu robiť náš každodenný život ľahším a zvyšujú našu produktivitu. Avšak v snahe vymyslieť rôzne uľahčenia sa k nám dostanú niekedy rady, ktoré sú prinajmenšom zvláštne a je otázne, či za tú námahu, stratený čas a často aj neporiadok stojí vôbec niektoré lifehacky vykonávať. Pozrite sa teraz s nami na 10 obľúbených trikov, rád, či odporúčaní, ktorých prevedenie je zložité a často aj neúspešné, no stále sú medzi ľuďmi a najmä na internete populárne a vyhľadávané.

Hriankovač nie je vhodný na zapekanie

blogspot.com
blogspot.com

Lifehack: Čo urobiť, keď si chceme hrianku vylepšiť roztopeným syrom? Podľa niektorých internetových rád stačí na krajec chleba položiť syr, hriankovač dať na stranu a použiť ho ako zapekaciu rúru.

Prečo to nerobiť: Okrem toho, že hrozí riziko požiaru, je táto metóda jednoducho neefektívna. Ak si na chlieb natriete ešte maslo, vnútro hriankovača sa zašpiní roztopeným maslom a tiež aj syrom. Navyše chlieb môže byť pri nedostatočnom sledovaní vystrelený, a keďže hriankovač je položený naboku, tak chlieb vyletí a môže niekoho popáliť alebo prinajlepšom narobí len neporiadok po kuchyni.

Vareška cez hrniec nezabráni prekypeniu

youtube.com
youtube.com

Lifehack: Umiestnite varešku cez hrniec s variacou sa vodou, aby ste zabránili prekypeniu.

Prečo to nerobiť: Aj keď veľmi malý efekt to mať môže, zvyčajne voda prekypí pri rýchlom varení. A v takom prípade vareška určite nepomôže.

Pomocou jedného klinca víno neotvoríte

businessinsider.com
businessinsider.com

Lifehack:  Ak nemáte po ruke vývrtku, zatlčte klinec do korku od vína, a potom ho vytiahnite spolu so zátkou.

Prečo to nerobiť: Tento trik funguje iba vtedy, keď použijete viac ako jeden klinec. Aj vtedy ale treba byť opatrný a zatĺcť klince pod rôznymi uhlami. Všetko v konečnom dôsledku závisí aj od druhu korku, typu fľaše, a tiež samotných klincov.

Ak si chcete pozrieť ďalšie rady a triky, ako otvoriť fľašu bez vývrtky, pozrite si tento článok.

Uložením batérií v chladničke sa nepredĺži ich životnosť

todayifoundout.com
todayifoundout.com

Lifehack: Batérie skladujte v chladnom priestore, ako je napríklad chladnička či mraznička, predĺžite ich životnosť.

Prečo to nerobiť: Táto rada je úplne zlá. Chlad či mráz skracuje životnosť batérií. Navyše kondenzácia môže spôsobiť koróziu či úplne poškodiť batériu a následne aj prístroj, do ktorého by sa vložila. Batérie je najlepšie skladovať v tmavom a suchom priestore so stálou teplotou v rozmedzí 15 až 20 stupňov Celzia.

Fľaša z kečupu nie je vhodný dávkovač cesta na palacinky

eHow/YouTube
eHow/YouTube

Lifehack: Prázdna fľaša od kečupu sa dá využiť ako výborný dávkovač cesta na palacinky.

Prečo to nerobiť: Po prvé, musíte najprv naliať cesto do fľaše, z čoho takmer naisto vznikne neporiadok. Potom budete musieť stláčať fľašu, z ktorej ale cesto pôjde slabým prúdom, takže táto metóda je vhodná najskôr na minipalacinky. Navyše musíte dôkladne vyčistiť fľašu od kečupu, no vo fľaši môže stále ostať kečupová aróma, ktorá môže ovplyvniť chuť cesta. Oveľa ľahšie a praktickejšie je jednoducho zobrať naberačku a cesto si dávkovať takýmto bežným spôsobom.

0
Komentovať (0)