pixabay

Prinášame vám 10 kurióznych faktov, ktoré vás nútia, aby ste sa nad nimi hlbšie zamysleli. Svet okolo nás je úžasný, tak si ho naplno vychutnajte.

Svet, v ktorom žijeme, je fascinujúci. Často si ani neuvedomujeme, že sa okolo nás nachádza mnoho zaujímavostí či nečakaných súvislostí, ktoré sú niekedy až dychberúce. Dnes vám prinášame 10 faktov o svete okolo nás, ktoré spôsobujú, že sa na tieto obyčajné veci budete pozerať inými očami ako doteraz. Dozviete sa, prečo vo Švajčiarsku nemôžete mať jedno morča, prečo si rover na Marse púšťa hudbu alebo čo má Kleopatra spoločné s Iphonom.  

Prasa jedine s partnerom

iacpublishinglabs.com
iacpublishinglabs.com

Podľa švajčiarskych zákonov spoločenské zvieratá, ako napríklad morské prasiatka, musia byť chované minimálne s ďalším jedným partnerom. Vlastniť len jedného takéhoto živočícha je považované za týranie a je to nezákonné.

Stromy za dieťa

blogspot.com
blogspot.com

Vždy, keď sa v indickej dedine Piplantri narodí dieťa, miestni obyvatelia zasadia na jeho počesť až 111 stromov.

Najosamelejšia oslava

nasa.gov
nasa.gov

Každý rok, 5. augusta  si sám pre seba rover Curiosity nachádzajúci sa na Marse pustí skladbu Happy Birthday.

Čo urobí zhoda niekoľkých písmen

pixabay
pixabay

Podobnosť názvov Slovenska a Slovinska spôsobuje, že pracovníci slovenskej a slovinskej americkej ambasády sa každý mesiac spolu stretnú a navzájom si vymenia nesprávne poslanú poštu.

Netradičný maznáčik

pixabay
pixabay

Sovy si nechávajú malé hady a majú ich ako svoje domáce zvieratká.

Vzácny dážď

pixabay
pixabay

Na planéte Jupiter či Saturn je pomerne bežný jav, keď tam „pršia“ diamanty.

Iphone vs. pyramídy

worldofbullcraft.com
worldofbullcraft.com

Pyramídy sú skutočne veľmi staré. Egyptská kráľovná Kleopatra žila bližšie k vynálezu IPhonu ako k dátumu, kedy boli postavené pyramídy.

Starostlivá mama

pixabay
pixabay

Tehotná samica delfína počas toho, ako má v maternici svojho potomka, vydáva rôzne zvuky, a tak „spieva“ svojmu nenarodenému potomkovi.

Pekne stará

pixabay
pixabay

Univerzita v Cambridge, ktorá je považovaná za najlepšiu univerzitu na svete, je staršia ako ríša Aztékov, a to približne o 200 rokov. Univerzita v Cambridge bola založená v roku 1209 a Aztécka ríša vznikla až v 1428.

 Kto dociká vyššie, vyhrá

flickr.com
flickr.com

Pandy si značkujú svoje územia, podobne ako psy či mačky – močom. Avšak tu vyhráva ten pandí samec, ktorý označkuje strom na najvyššom mieste. To prebieha tak, že  samec urobí stojku a zaprie sa o strom, ktorý chce označiť.

Ak vás zaujala dnešná porcia faktov, navštívte tiež našu podsekciu faktov, kde sa vždy dozviete nové fakty na rôzne témy, ktoré vás určite zaujímajú.

interez.sk (mmm), boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)