Odd Cities

Michal Blaško / / Série
Dizajnéri a architekti nás asi nikdy neprestanú udivovať. Každým dňom v ich hlavách vznikajú neuveriteľné nápady, ktoré by pred niekoľkými rokmi nebolo možné realizovať,...

Dizajnéri a architekti nás asi nikdy neprestanú udivovať. Každým dňom v ich hlavách vznikajú neuveriteľné nápady, ktoré by pred niekoľkými rokmi nebolo možné realizovať, no dnes sa ich vízie stávajú skutočnosťou. Takto vzniklo na našom svete mnoho stavieb, na ktoré keď sa pozriete, nechcete ani veriť, že sú naozaj skutočné. Prednedávnom sme písali článok o domčekoch, ktoré svojim výzorom a funkciami lámu všetky rekordy. Pre tých, ktorí sa o nezvyčajné stavby zaujímajú, sme dnes pripravili rebríček desiatich najkrajších kúskov, ktoré stoja po celom svete. Patria medzi ne náboženské priestory, mrakodrapy, nákupné centrá a mnoho ďalších. Poďme sa na tento rebríček desiatich najšialenejších stavieb sveta pozrieť. 

Ústredie firmy Vodafone v Portugalsku vyzerá, ako by ho niečo pokrčilo. Stavba tejto svetoznámej firmy je vskutku nezvyčajná.

Leon/Flickr
Leon/Flickr

87,5 metrov vysoká Scandic Victoria Tower bola navrhnutá architektom Gertom Wingardhom. Najvyššia budova v Štokholme je skutočným dizajnérskym kúskom, ktorá skoro z každého uhla pohľadu odráža od svojich skiel nebo.

Balazs Szanto/Flickr
Balazs Szanto/Flickr

Stanica Arnhem v Holandsku bola prerobená v roku 2015. Keď vstúpite dnu, máte pocit, akoby sa všetka oceľ vo vnútri pokrútila.

Domusweb
Domusweb

Prechádzka pod farebnou budovou ontárijskej školy hudby a umenia v Kanade.

IODE Ontario
IODE Ontario

Globálne úložisko semien. Áno, čítate dobre. Táto nevšedná budova ukladá stovky tisíc semien v prípade celosvetovej apokalypsy. Nachádza sa na súostroví Špicbergy.

Mari Tefre/Svalbard Globale frøhvelv/Flickr
Mari Tefre/Svalbard Globale frøhvelv/Flickr

Táto stavba v Rotterdame je skutočne netradičným priestorom na trhovisko. 

urdesign
urdesign

Neuveriteľná stavba na fotke v tvare kruhu stojí v čínskom meste Guangzhou a sídli v nej najväčšie svetové obchodné centrum pre obchod so surovými plastmi.

Odd Cities
Odd Cities

Tento mrakodrap nie je vôbec taký, ako ostatné. Meria 111 metrov, stojí v Miláne, volá sa Bosco VERTICALE (vertikálny les) a zdobí ho vyše 700 stromov a ďalších 90 druhov rastlín. Viac o tejto stavbe sme písali aj v tomto článku.

Life Gate
Life Gate

Najväčšie nákupné centrum v Škándinávii stojí vo Švédskom meste Malmö a musíte uznať, že je skutočne netradičné.

jebiga
jebiga

Lutheran Hallgrímskirkja v Reykjavíku je najväčší kostol na Islande. Dizajn reprezentuje tečúcu lávu aktívnych sopiek na Islande.

Extreme Iceland/Flickr
Extreme Iceland/Flickr

Ktorú stavbu by ste do tohto rebríčka zaradili vy? 

zdroj: techinsider.ioKomentovať (0)