Abyzou je ženský démon, ktorý je zodpovedný za všetky potraty. Ona sama je neplodná, takže zabíja všetky deti zo žiarlivosti.

V každom svetovom náboženstve či v rôznych beletriách sú zobrazené rôzne démonické božstvá a démoni.

Ľudia sa ich odjakživa báli a vykonávali proti nim rôzne kroky. Exorcizmus, upaľovanie či zapíjanie „upírov“. Najzlovestnejší démoni sú však s určitosťou opísaní v rôznych náboženstvách, najmä v kresťanstve. Títo démoni majú rôzne funkcie a majú na starosti rôzne veci ľudského bytia a mysle. Sú naozaj hroziví.

Asag je démon sumerskej mytológie, ktorý spôsobuje chorobu. Vo svojom voľnom čase sa že vraj venuje sexuálnym aktom na horách, kde aj oddychuje.

Abyzou je ženský démon, ktorý je zodpovedný za všetky potraty. Ona sama je neplodná, takže zabíja všetky deti zo žiarlivosti.

Ronwe sa prichádza na Zem najesť mŕtvych duší v čase, keď niekto umiera.

Barbatos je vojvoda z pekla, ktorý dáva ľuďom schopnosť rozumieť zvieratám, čo umožňuje napríklad pirátom nájsť stratené poklady.

Kráľ Beleth je mocný démon z pekla, za ktorým stojí v zástupe armáda ďalších démonov. Hovorí sa, že keď jazdí na koni, ľudia počujú hrať rôzne žánre hudby naraz. Údajne napísal aj vrcholne diabolskú knihu o matematike.

Bojovný démon Eligos pozná výsledky každej vojny v budúcnosti, meno každého vojaka ktorý zomrie. Namiesto chvostu má hada a jazdí na koni, ktorého ukradol z rajskej záhrady.

Buer je vraj prezident pekla, ale nikdy nebolo jasné, či bol na tento post naozaj zvolený všetkými démonmi. Má slabosť pre jedovaté bylinky.

Agares je starší muž kresťanskej mytológie, ktorý jazdí na krokodílovi. Je to vojvoda z pekla, ktorý je učiteľ rôznych jazykov, ale učí iba nadávky každého z jazyka.

Aka Manah je démon zoroastrianskej legendy, ktorý riadi zlo mysle, ako napríklad sexuálnu túžbu či chamtivosť, ktoré odvádzajú ľudí od čistého bytia. Často je zobrazovaný, ako ovláda ľudí ako bábky.

Kresťanský démon Belphegor je jedným zo siedmych kniežat pekla, ktorý je často spájaný s orgiami a sexuálnym hýrením. Jeho obľúbené číslo je 1000000000000066600000000000001 a že vraj je veľvyslanec pekla vo Francúzsku.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy