brightside.me

Lucia Mužlová / / Svet
Naša planéta je vzrušujúce, krásne a fascinujúce miesto, ktoré nás nikdy neprestane prekvapovať svojou rozmanitosťou. Je domovom nádherných hôr, podivných sopiek, majestátnych riek, nekonečných...

Naša planéta je vzrušujúce, krásne a fascinujúce miesto, ktoré nás nikdy neprestane prekvapovať svojou rozmanitosťou. Je domovom nádherných hôr, podivných sopiek, majestátnych riek, nekonečných púští a mnohých iných prírodných krás. Bez ohľadu na to, aká krásna je naša planéta, nemali by sme nikdy zabúdať na to, že môže mať nebezpečnú povahu. Tu je zoznam najnebezpečnejších miest na svete, a ak sa chcete na dovolenke vyhnúť nebezpečenstvu a riziku, určite vám tieto destinácie neodporúčame. V opačnom prípade tieto krásy prírody aspoň sledujte z dostatočnej vzdialenosti.

Death Valley, USA

nebezpecnemiesta1
Tpsdave

V prípade, že planéta Zem je naším domovom, Death Valley je potom jeho spaľujúca horúca rúra. Táto ohromujúca púšť drží rekord práve pre najvyššiu teplotu, aká bola kedy na našej planéte zaznamenaná. Je to až 56,7 °C. Je jedno, ako veľký ste alebo koľko máte sily a pribalených tekutín. Táto púšť vás vyčerpá veľmi rýchlo. Bez vody tu prežijete len 14 hodín.

Púšť Danakil, Eritrea

nebezpecnemiesta2
creativecommons.org

Teploty v tejto púšti sa pohybujú okolo 50°C. Nachádza sa tu veľký počet aktívnych sopiek a gejzírov, ktoré chŕlia jedovaté plyny. Je ťažké si predstaviť brutálnejšiu krajinu, ako je púšť Danakil v Afrike. Väčšine ľudí by sa asi viac páčil doslovný preklad a to „peklo na zemi“, no aj tak stále priťahuje mnoho odvážnych dobrodruhov zo sveta. Majte však na pamäti, že navštíviť púšť Danakil bez sprievodcu je prísne zakázané.

Mount Washington, USA

nebezpecnemiesta3
The Pilot’s-Eye View

Vrchol Mount Washington drží svetový rekord pre najrýchlejší vietor na povrchu Zeme. Najvyššia zaznamenaná rýchlosť je tu až 327 km/h. Silný vietor však nie je jediným problémom v tejto oblasti. Mrazivé teploty môžu klesnúť až na -40 stupňov a nepretržité intenzívne sneženie robí z Mount Washington veľmi nebezpečné miesto. Napriek svojej skromnej výške 1,917 m, je tento vrchol jedným z najnebezpečnejších vrcholov sveta. Zaťaženie ľudského tela sa tu takmer rovná zaťaženiu, aké človek prežíva na Mount Evereste.

Sopka Sinabung, Indonézia

nebezpecnemiesta4
creativecommons.org
nebezpecnemiesta5
M.Jacobs

Jedná sa o aktívnu sopku, ktorá sa nachádza na indonézskom ostrove Sumatra. Erupcie sa tu vyskytujú veľmi často a v tom čase je tu mnoho ľudí bez strechy nad hlavou a bez obživy. Neďaleké mestá a dediny boli už niekoľkokrát kompletne pokryté lávovým popolčekom. Konkrétne to bolo v rokoch 2010, 2013, 2014 a 2015. Posledná erupcia nastala 27. februára 2016, kde smrtiaci mrak sopečného plynu katapultoval kamene do výšky až 2500 metrov. Nikto nevie, čo sa stane zajtra, o pár hodín alebo o pár minút.

Hadí strov, Brazília

nebezpecnemiesta6
Joao Marcos Rosa

Skrytý niekde pri pobreží Brazílie, tento ostrov je všeobecne považovaný za najnebezpečnejšie miesto na planéte. Dôvod je veľmi jednoduchý. Je to miesto plné najjedovatejších hadov na svete, ktoré sa nazývajú Bothrops. Výskumníci odhadujú, že na meter štvorcový sa tu vyskytuje až 5 hadov. Existuje niekoľko príbehov ľudí, ktorí podľahli tomuto smrtiacemu dravcovi. Jedného dňa napadol had strážcu majáka. Na následky útoku zomrel. Následne brazílska vláda zakázala návštevníkom vkročiť na územie ostrova.

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Komentovať (0)