mysocialagency.com

Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Leto sa pomaly blíži a vy stále nemáte nájdenú brigádu? Cez leto sa má predsa oddychovať a nie pracovať… Výlety, párty, festivaly, dovolenky, to všetko však...

Leto sa pomaly blíži a vy stále nemáte nájdenú brigádu? Cez leto sa má predsa oddychovať a nie pracovať… Výlety, párty, festivaly, dovolenky, to všetko však niečo stojí a preto je dobré privyrobiť si nejaké to euro, aby ste kvôli nedostatku financií nič nezmeškali. Pravdepodobne však netúžite chytať bronz na stavbe alebo pobehovať po letnej terase na námestí s plnými rukami tanierov. Ako si teda kreatívne cez leto privyrobiť? Tento článok vám ponúkne niekoľko alternatív, ktoré vám nielen osviežia peňaženku, ale navyše vás budú aj baviť.

Kreatívne písanie

Ak vám gramatika a vyjadrovanie sa nerobí problém, toto môže byť skvelý nápad na vašu letnú brigádu. Nemyslíme tým, že by ste mali do leta vydať knihu. Teda pokiaľ sa na to cítite, budeme vám držať palce. Myslíme tým skôr písanie rôznych príspevkov pre firmy či internetové stránky. Väčšinou sú takéto pozície bez požiadaviek na špeciálne vzdelanie či znalosti.  Takéto miesta ponúkame aj my, preto ak máš záujem, neváhaj a ozvi sa nám! Viac informácií o tom, ako môžeš aj Ty tvoriť portál interez.sk nájdeš tu.

mysocialagency.com
mysocialagency.com

Kreslenie, maľovanie

Máte nadanie na umenie? Tak na čo ešte čakáte? Ručné kresby či maľby sa v dnešnej dobe veľmi cenia. Nemusí to byť hneď obraz, ktorý sa o pár rokov zavesí do galérii v Louvre. Čo tak vytvoriť krátky komiks alebo vtipné karikatúry? Tie sú v poslednom čase mimoriadne obľúbené a na Slovensku nájdete isto mnoho inšpirácií.

„Módny poradca“

Ak vás zaujímajú módne trendy, alebo len radi nakupujete, odporúčame vám brigádu v obchode s oblečením. Najlepšie by bolo, keby sa vám poradilo nájsť miesto v niektorom z lepších butikov, tam si určite prídete na svoje a budete môcť svoje znalosti o tom, čo sa má a nemá nosiť, podať ďalej. Na zahodenie nie sú však ani väčšie obchody s oblečením, veď sa v tom predsa vyznáte. A každá práca šľachtí!

fashionbrowns.com
fashionbrowns.com

Moderný dizajn

Ak sa venujete modernému dizajnu, modelovaniu či projektovaniu s pomocou PC, porozmýšľajte, či sa neoplatí pred letom trošku zapracovať na svojom portfóliu a pokúste sa rozhodiť siete. Aj keď veľké spoločnosti na tieto posty vyžadujú poväčšine špecifické vzdelanie, stále existuje množstvo menších firiem a start-upov, ktoré radi siahnu po „amatéroch“, ktorí nemusia mať odborné vzdelanie, hlavne že majú odhodlanie a šikovnosť.

Youtube kanál

S Youtubermi akoby sa v poslednom čase roztrhlo vrece, tak prečo sa k nim nepridať? Pokiaľ však chcete, aby točenie videí nebolo len vašim hobby, ale aj zárobkovou činnosťou, mali by ste prísť s niečím novým, zaujímavým, niečím, vďaka čomu budete jedineční. Tak rozmýšľajte, čo ste na Youtube ešte nevideli?

youtube.com
youtube.com

Blog

Ak sa neradi ukazujete na videu, ale napriek tomu je vám komunikácia s ľuďmi a šírenie vlastného názoru blízke, mohli by ste pouvažovať nad blogom. Tu však platia rovnaké pravidlá ako pri Youtube kanáli, a to, že musíte byť niečím iný. Písať o niečom, čo budú ľudia radi čítať a pritom to nebude to isté ako na tisíckach ďalších blogov a webov, nie je vôbec jednoduché. Myslíte, že by ste to dokázali?

Prekladanie

Znalosť jedného či viacerých cudzích jazykov sa vám v budúcnosti isto vyplatí. No využiť tieto znalosti môžete už aj dnes. Ak ste teda na angličtine či francúzštine posledný polrok neprespali s hlavou položenou na lavici… Ponúk na prekladanie videí, zvuku, či písaného textu z domáceho prostredia je neúrekom, stačí len hľadať.

londoninternational.ac.uk
londoninternational.ac.uk

Doučovanie

Jeden z Murphyho zákonov hovorí: „Kto to vie, ten to robí. Kto to nevie, ten to učí.“ My však na túto múdrosť na chvíľu zabudneme… Prečo šikovne nevyužiť to, čo vám ide najlepšie? Viete hrať na hudobný nástroj alebo vynikáte v nejakom športe? Skúste sa ponúknuť ako doučovateľ. A nebojte, na konci leta či začiatkom jesene si žiaci spomenú aj na školu a ponuky na doučovanie zo školských predmetov sa budú len tak sypať.

DIY výrobky

Ďalšia mánia, ktorá sa posledné roky vyvažuje zlatom… DIY výrobky akéhokoľvek druhu a charakteru. Verejnosť si konečne znovu začína vážiť kreativitu a šikovnosť ľudí a začínajú nás zaujímať veci, ktoré ľudia vyrobia sami, bez pomoci pásovej továrenskej výroby. Na Slovensku vám vaše výrobky pomôže predať napríklad portál sashe.sk, ktorý vo veľkom prezentuje handmade tvorbu slovenských autorov.

smallbiztrends.com
smallbiztrends.com

Čokoľvek iné

Áno, čokoľvek iné. Ak ste sa nenašli ani v jednej kategórii, nevadí. Vyberte si čokoľvek iné. Snáď nechcete, aby vás celé leto peniazmi dotovali vaši rodičia, alebo áno? Letná brigáda sa postará o váš voľný čas, ktorý by ste inak strávili pred počítačom či televízorom. Navyše naberiete nové skúsenosti, niečo si privyrobíte a vaši rodičia na vás budú určite hrdí, že ste sami od seba prišli s takýmto nápadom.

No čo, vybrali ste si? Alebo máte iný plán na letnú brigádu?

zdroj: interez.sk (Lukáš M.), ozock.comKomentovať (0)