Lukáš Mužla / / Série
Svet nie je len prekrásnym miestom plným radosti. Jeho súčasťou sú aj negatívne veci, pocity a skutočnosti. Dnes vám ponúkame výber tých najdesivejších, ktoré vedieť určite nechcete.

Už vám niekto povedal niečo, o čom ste si pomysleli: „tak toto som fakt vedieť nechcel…“? Určite áno. Na svete je mnoho hrozných vecí, pred ktorými by sme najradšej zavreli obe oči a zakryli si uši. Niektoré vedieť skutočne nepotrebujeme, pred inými by sme sa uzatvárať nemali. My vám dnes prinášame 10 hrozivých faktov, ktoré vedieť určite nechcete. No ak ste sa dostali až sem, tak možno aj chcete. 

V 18.storočí bohatí ľudia bežne platili za to, aby im lekári vytrhli chorý zub a nahradili ho zdravým od chudobného človeka, ktorý svoj zub v podstate predal za pár drobných. Najväčší rozmach tento biznis dosiahol po roku 1815, keď sa vo veľkom obchodovalo so zubami obetí bitky pri Waterloo.

bbc.co.uk
bbc.co.uk

V Juhoafrickej republike žije v priemere najviac ľudí nakazených vírusom HIV. V tejto krajine plnej kontrastov popri bohatých ľuďoch žije aj mnoho chudobných, ktorým chýba aj základné vzdelanie. V JAR sa rozmohol mýtus, že vírus HIV sa dá vyliečiť sexuálnym stykom s pannou. V krajine potom extrémne vzrástol počet znásilnení dievčat do veku 9 rokov…

bhekisisa.org
bhekisisa.org

Do roku 1986 žil svet v domnienke, že batoľatá nedokážu cítiť bolesť. Podľa lekárov a vedcov sa receptory bolesti majú  vyvinúť až v 15 mesiaci a tak boli batoľatá operované bez použitia anestézy. Aj v krajinách ako USA, ktorú by ste považovali za jednu z vedeckých mocností, sa teda operácie napr. srdca bežne konali bez použitia anestetík.

noharmm.org
noharmm.org

Elisa Lam, mladá žena, ktorá zmizla v istom hoteli v Los Angeles, sa stala nočnou morou všetkých hotelov sveta. Jej telo sa totiž po dvoch týždňoch našlo v hotelovej nádrži na pitnú vodu, kde už bolo v značnom stave rozkladu. Polícia by jej telo tak skoro nenašla, no hoteloví hostia sa začali sťažovať na zvláštne sfarbenú a zapáchajúcu vodu, ktorú dva týždne pili….

wereblog.com
wereblog.com

V 50. rokoch 20.storočia testovala vláda USA v St. Louis na svojich občanoch dymové clony, ktoré ako uviedli, mali byť testom na ochranu pred sovietskymi vzdušnými silami. V skutočnosti však išlo o rádioaktívne častice, ktorých účinky na ľudí vláda testovala na najchudobnejších oblastiach mesta St. Louis.

nytimes.com
nytimes.com

Pamätáte si ešte na haváriu raketoplánu Challenger v roku 1986? Krátko po štarte vtedy raketoplán explodoval a zapísal sa do histórie ako jedna z najväčších tragédií NASA. Posádka však výbuch prežila. V skutočnosti si všetci uvedomovali, čo sa stalo a že ich čaká smrť. Ak si myslíte, že v raketopláne uhoreli mýlite sa. Všetci 7 astronauti na palube zomreli až pri náraze ich kapsule na oceán a to v rýchlosti 92 m/s.

wikipedia.org
wikipedia.org

Psy milujú gumené pískacie hračky preto, že ich hryzenie v nich vyvoláva pocit, že hryzú do malého živočícha. V skutočnosti sa im pri hre s takouto hračkou okamžite aktivizuje ich lovecký inštinkt. Pískanie tejto hračky ich len utvrdzuje v pocite, že v čelusti majú skutočne malé zviera.

atuttonet.it
atuttonet.it

Vedeli ste, že sa „praskaním“ svojho krku môžete zabiť? Stáva sa to ojedinele, ale stáva. Pri praskaní krku (tak akoby ste si praskali iným kĺbom – napríklad v prstoch) si totiž môžete poškodiť chrbticovú tepnu. To obmedzí prúdenie krvi do mozočku a môže to vyvolať mŕtvicu a následnú smrť. Ak teda máte tento zlozvyk, tak sa ho radšej rýchlo zbavte…

safebee.com
safebee.com

Na ľudskej tvári žijú dva druhy roztočov. Tie na vašej pokožke žijú pohybujú sa, rozmnožujú sa a kladú do vašej kože vajíčka. Na tvári sa im páči najviac, pretože práve tu sú naše póry najväčšie. Vedci si dodnes nie sú istí či sú tieto roztoče prospešné alebo naopak. Jedno však vedia a to, že sa ich nikdy celkom nezbavíme.

khoaoc.tv
khoaoc.tv

Ed Grein je asi najnechutnejším Američanom, ktorý kedy chodil po svete. Jednoznačne teda patrí aspoň medzi top 10. Ed Grein bol totiž sériový vrah, ktorý svoje obete aj pojedal. To však nie je najhoršie. Okrem toho je totiž známy tým, že vykrádal ľudské hroby (staré aj čerstvé) a „okrášľoval“ si pozostatkami ľudských tiel svoj dom. Ed Grein sa stal „vzorom“ pre mnohé detektívne príbehy ako napríklad Mlčanie Jahniat či Psycho.

moviepilot.com
moviepilot.com

Snáď sme vás veľmi na piatok nevystrašili. 

interez.sk (Lukáš M.), unbelievable-facts.com


Komentovať (0)