Michal Blaško / / Zaujímavosti
Každým dňom čítame a vidíme v správach samé negatívne veci. Svet zažil v poslednej dobre nespočetne veľa ničenia, zla a nenávisti, a zdá sa, že...

Každým dňom čítame a vidíme v správach samé negatívne veci. Svet zažil v poslednej dobre nespočetne veľa ničenia, zla a nenávisti, a zdá sa, že už nemáme ako ľudstvo žiadnu nádej ani šancu na nápravu. Práve v takejto dobe je však veľmi dôležitá viera. Nehovoríme o viere v to či to božstvo. Hovoríme o viere ako takej. Je dôležité veriť v to, že ľudia ešte majú šancu zmeniť svoje správanie a skutky, ktoré by viedli k uvedomeniu a záchrane našej planéty. Túto vieru v nás stále držia aj ľudia, ktorí to svojimi skutkami stále dokazujú. Každý deň robia úžasné veci, ktoré pomáhajú našej planéte alebo druhým ľuďom a bez nich by sme už boli dávno stratení. Pozrime sa na pár z nich…

Toto maličké dievčatko utiera slzy hercovi Normanovi Reedusovi na televízii, ktorý plače v jednom z jeho filmov.

via reddit / HTenders
reddit, HTenders

Tento moslim išiel v Orlande aj napriek ramadánu darovať svoju krv.  12. júna 2016 tam totižto došlo k streľbe v nočnom klube, kde zomrelo až 49 ľudí.

the cut
the cut

Toto sú zamestnanci jednej z kaviarní Dutch Bros Coffee, ktorí spôsobili vo svojom podniku dlhý rad na kávu. Prečo? Držia za ruku vodičku a modlia sa s ňou. Tá prišla deň predtým o svojho 37 ročného manžela.

reddit, GallowBoop
reddit, GallowBoop

101 ročná žena sa stará o svojho najstaršieho, 63 ročného chorého syna. Materinská láska robí zázraky.

reddit, rannie_pophe
reddit, rannie_pophe

Tento japonský dôchodca a vyslúžilý inžinier ešte stále dobrovoľne pomáha s „upratovaním“ po výbuchu jadrovej elektrárne vo Fukušime. Povedal, že mladí ľudia by to robiť nemali, pretože tým riskujú svoje životy.

BBC
BBC

Srdcový chirurg sedí úplne vyčerpaný po 23-hodinovej transplantácii srdca. Jeho asistent spí v rohu. Viac o tejto fotografii sme písali v tomto článku.

National Geographic
National Geographic

Cestujúci verejným autobusom zachraňujú dievča, ktoré sa pokúsilo o samovraždu. Podrezalo si žily nožom na ovocie.

stunning_photographs_12
Hoyestado.com

Dvojročný chlapec kŕmi svoju handicapovanú matku.

Tom A
Tom A

Po tropickej búrke na Haiti v roku 2008 mladý chlapec zachraňuje kočík.

flickr.com
flickr.com

Kresťania a moslimovia zvierajú svoje ruky v solidaritu počas povstania v Káhire. Január 2011.

tomorrowoman.com
tomorrowoman.com

A čo si myslíte vy? Ešte máme nádej na zmenu?

zdroj: diply.com

0
Komentovať (0)