sonypictures.com

Filmy nemusia byť vždy preplnené známymi tvárami hercov, v ktorých má v konečnom dôsledku divák poriadny chaos. Niekedy stačí jeden talentovaný herec, ktorý spraví z celého filmu obdivuhodný snímok. Podobne je to aj v týchto prípadoch.

Niekedy nepotrebujete vo filme vidieť kopu známych hercov a herečiek. Existujú filmy, ktorým celkom postačí jedna postava, poprípade pár vedľajších, ktoré sa v celom snímku objavia len v pár scénach. Filmy s jedným hercom sú jedinečné, pretože je všetka pozornosť divákov práve na ňom a jeho výkon musí byť preto exkluzívny. Pozrite si 14 filmov, ktoré to dokázali.

Ak ste filmovým fanúšikom, nezabudnite ani na náš starší článok, kde sme vám ukázali 100 najlepších celovečerných filmov 21.storočia, ktoré by ste mali určite vidieť.

Ja, legenda (I am Legend)

Úžasný Will Smith v úlohe Roberta Nevilla, vedca, ktorý žije zrejme ako posledný žijúci človek v meste zamorenom zmutovanými obeťami vírusu, ktorý vyhubil pravdepodobne celé ľudstvo. Kultový film prvého desaťročia 21.storočia, ktorý sa určite zapíše do histórie kinematografie. Will Smith sa síce vo filme neobjavuje celkom sám, ale je rozhodujúcou a najhlavnejšou postavou tohto výborného post-apokalyptického filmu.

youtube.com
youtube.com

Smrtiaci príliv (The Shallows)

Vôľa prežiť, nebezpečenstvo divokej prírody, nepriazeň osudu… To všetko nájdete v  tohtoročnom filme Smrtiaci príliv. Blake Lively vo filme stvárňuje surferku, ktorá sa ocitne uväznená na mori neďaleko brehu. Síce má pevninu na dohľad, nemôže sa k nej dostať. V ceste jej totiž stojí nebezpečný žralok biely. Ak si myslíte, že súboj človeka so žralokom je klišé, zahoďte svoje predsudky a dajte tomuto filmu šancu.

sonypictures.com
sonypictures.com

Duel

Film režiséra Stevena Spielberga Duel bol v domácich Spojených štátoch natočený ako televízny film, no v Európe sa dostal aj na plátna. Tento celovečerný film bol Spielbergovou režisérskou premiérou. Natočil ho za 13 dní s rozpočtom 350 000 dolárov, pričom vychádzal z rozprávania Richarda Mathesona. Najdôležitejšiu úlohu vo filme dokonale zvládol Dennis Weaver.

universalstudios.com
universalstudios.com

Všetko je stratené (All is lost)

Robert Redford v úlohe osamelého morského vlka, ktorý má toho v živote za sebou viac než dosť a keby vedel, čo ho čaká na plavbe Indickým oceánom, nikdy by ani len nevyplával z prístavu. Zrážka jachty s kontajnerom plným čínskych topánok, nekonečné búrky, žraloky a omnoho väčšie nebezpečenstvá, ktoré ho čakajú, vás vo filme nenechajú vydýchnuť.

paulwakebaker.com
paulwakebaker.com

Stroskotanec (Cast Away)

Keď sa kohokoľvek spýtate na film, v ktorom hral väčšinu času len jeden herec, rozhodne ho napadne s najväčšou pravdepodobnosťou práve Stroskotanec. Neuveriteľný Tom Hanks v úlohe inžiniera firmy FedEx, ktorý stroskotá na opustenom ostrove, zvládol svoju úlohu osamelej postavy vo filme skutočne bravúrne. Čo viac o tomto filme povedať? Kto ho videl, vie, že čokoľvek ďalšie je zbytočné a kto ho ešte nevidel, nech rýchlo túto chybu napraví.

sky.com
sky.com

Locke

Aj jedno rozhodnutie môže viesť k celkovému rozpadu dobre naplánovaného života. Ivan Locke, ktorého vo filme Locke stvárnil Tom Hardy, o tom vie svoje. Stačilo zdvihnúť zvoniaci telefón a celý život sa mu obrátil naruby….

imglobalfilm.com
imglobalfilm.com

Izba 1408 (1408)

Izba 1408 je jediná izba v hoteli Delfín, v ktorej sa nikto za posledných 20 rokov neubytoval. Za všetko môže jej hrozivá história, ktorá spočíva v 12 samovraždách a 30 „prirodzených“ úmrtiach. John Cusack, sa v úlohe spisovateľa hororových príbehov vydáva do tejto izby a medzi jej stenami podá snáď svoj životný herecký výkon.

vinnieh.wordpress.com
vinnieh.wordpress.com

The Man Who Sleeps (Un homme qui dort)

Silný francúzsky film, ktorý zachytáva samotu človeka v rušnom meste, ktorý nič necíti a ani to nechce zmeniť. Jacques Spiesser v úlohe francúzskeho mladíka, ktorý sa rozhodne pretrhnúť všetky spoločenské väzby. Izoluje sa vo svojom svete na celé týždne a sloboda, ktorú pociťuje, sa začína postupne meniť na úzkosť a beznádej…

dovidis.com
dovidis.com

Pochovaní zaživa (Buried)

Ryan Reynolds v úlohe Paula Conroya, civilného pracovníka v Iraku, ktorý bol unesený a pochovaný zaživa. Kilometre prázdnej púšte, kyslík na 90 minút a žiadna cesta von… Jeho osudom je pomaly umrieť v tomto hrobe, no on sa s ním nedokáže zmieriť a začína bojovať o svoj život. Tento prepracovaný thriller od výborného režiséra a exkluzívnym výkonom hlavného hrdinu určite treba vidieť.

neurocritic.blogspot.sk
neurocritic.blogspot.sk

Moon

Sam Rockwell v úlohe astronauta, ktorý žije už takmer tri roky osamote na Mesiaci. Do návratu na Zem mu ostávajú posledné dva týždne. Na Zemi ho čaká manželka a trojročná dcéra, ktorá sa narodila tesne pred jeho odletom. Jeho posledné dni na Mesiaci sa však začínajú poriadne komplikovať, keď sa jeho zdravotný stav začne rapídne zhoršovať. Bolesti hlavy, amnézia a halucinácie sa objavujú dva týždne pred odchodom z Mesiaca. A práve vtedy zistí, že na ňom vlastne nie je sám… Výborný sci-fi mysteriózny film s geniálnym výkonom skvelého herca by si priaznivci tohto žánru určite nemali nechať ujsť.

neurocritic.blogspot.sk
neurocritic.blogspot.sk

Videli ste niektorý z týchto filmov? Alebo sme vám pridali inšpiráciu na víkend?

interez.sk (Lukáš M.), brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )