Foto: interez.sk, Uprising Festival

Uprising Festival sa blíži a preto si zhrňme niekoľko informácií, ktoré by mal vedieť každý návštevník festivalu.

Jubilejný 10. ročník festivalu Uprising sa blíži. Tento rok sa organizátori festivalu postarali o to, aby sme na výročie festivalu skutočne nezabudli. Pre všetkých návštevníkov je pripravený silný line-up a niekoľko nových vychytávok, ktoré spríjemnia víkend na Zlatých pieskoch každému z nás. Niekoľko zaujímavostí a užitočných informácií ste však možno premeškali, a preto sme si pre vás pripravili krátky prehľad toho, čo chce o Uprisingu vedieť každý návštevník.

Nové možnosti ubytovania

Výročie festivalu organizátori posunuli na nový level i v oblasti ubytovania. Na návštevníkov čakajú hneď tri nové možnosti, kde počas festivalu skloniť hlavu, poriadne si oddýchnuť a nazbierať energiu. Prvou ponukou je oplotený Uprising Camp s chillout zónou, volejbalovým ihriskom, bufetmi, hygienickými zariadeniami a pravidelnými hliadkami, ktoré sa postarajú o vašu bezpečnosť. Ak sa vám však na Uprising nechce nosiť vlastný stan, potom na vás čaká Chill Village s veľkými 5-miestnymi stanmi či Hotel Tent Inn, ktorý ponúka ubytovanie v dvojmiestnych stanoch v oplotenom a stráženom areáli s príjemným personálom, ktorý vás zobudí práve včas na váš najočakávanejší koncert. Všetky informácie o možnostiach ubytovania na Uprisingu nájdeš na tomto odkaze.

uprising.sk
Foto: Uprising Festival

Interez

Na jubilejnom desiatom ročníku nebude (ako po minulé roky) chýbať ani redakcia Interezu. Tentokrát sme si však s organizátormi festivalu pre vás pripravili malé prekvapenie. V areáli festivalu nájdete našu zaujímavú inštaláciu, kde sa dozviete mnoho zaujímavostí zo života Boba Marleyho, ale i to, ako by svet vyzeral, keby najikonickejšia postava reggae scény stále žila. Okrem toho sme si pre vás spolu s organizátormi prichystali i niekoľko cien a darčekov z merchu Uprisingu a Interezu, ktoré budete môcť získať celkom jednoducho. Stačí sledovať náš Instagram, kde sa už čoskoro dozviete viac informácií.

Foto: interez.sk

Ekologickejší Uprising

Ekologická zodpovednosť je celému organizačnému tímu festivalu Uprising veľmi blízka a to najmä aj kvôli krásnemu prostrediu, v ktorom sa festival nachádza. Už niekoľko rokov dostanete na festivale nápoj len do zálohovaných pohárov a dekoráciu festivalu zabezpečujú po západe slnka solárne napájané svetielka. Tento rok sa však Uprising posúva ešte ďalej. Všetkým návštevníkom bude totiž v areáli festivalu k dispozícii špeciálna „Green zónu“, ktorá bude súčasťou stánkov s občerstvením. V spomínanej zóne sa bude všetok odpad triediť, pričom v nej naši návštevníci budú môcť nájsť staničku s ištrukciami, ktorá im pri postupe správneho triedenia obalov a zvyškov jedál bude nápomocná. Následne bude správne vytriedený odpad recyklovaný alebo skompostovaný.

Nový systém kontroly

Organizátori festivalu zapracovali i na kontrole vstupeniek. Ak teda patríte k tým „rebelom“, ktorým sa za kultúrne akcie veľmi platiť nechce, potom máme pre vás nepríjemnú správu. Každá identifikačná páska na ruke návštevníka bude mať totiž špecifický QR kód, ktorý bude pri každom vstupe do areálu festivalu kontrolovaný. Pokiaľ snímací systém odhalí dvakrát po sebe iba vstup alebo iba výstup, organizátor si vyhradzuje právo návštevníka na festival nevpustiť. Ak teda ešte nemáte lístky na festival, môžete si ich zakúpiť na tomto odkaze.

Foto: Uprising Festival

Stand up comedy stage

Desiaty ročník festivalu Uprising sa tentokrát ponesie ešte vo väčšom duchu zábavy a smiechu (ak je to vôbec možné) ako po minulé roky. Novinkou je totiž Stand up comedy stage, ktorý organizátori pripravili v spolupráci s aplikáciou UBER. Na Uprisingu vás tak rozosmejú zoskupenia Silné reči, Žarty bokom a Underground Comedy, v rámci ktorých sa vám predstavia najlepší slovenskí stand up komici ako Jano Gordulič, Jakub Ziron Ťapák, Heňo Fačkovec či Nikola Džokić.

Foto: Uprising Festival

Parkovanie

V okolí festivalového areálu sa nachádza limitovaný počet parkovacích plôch. Po naplnení kapacity je možné využiť parkovisko pri neďalekom nákupnom centre Shopping Palace. Z bezpečnostných aj kapacitných dôvodov žiadame návštevníkov festivalu Uprising, aby na dopravu využívali najmä hromadnú dopravu (vlaky, autobusy, električky..). Pokiaľ sa na festival chystáte autom, prosíme vás, aby ste využili jeho kapacity naplno a odviezli aj čo najviac svojich známych. Čím menej áut, tým lepšie!

Headlineri – kedy a kde?

Sean Paul, legendy The Wailers, Irie Révoltés, Pendulum Dj Set, Macka B či najobľúbenejšie slovenské reggae Medial Banana? Kde a kedy budú hrať? Všetky tieto hviezdy nájdete na hlavnom stage, takticky rozdelené do oboch festivalových dní. Časy koncertov nájdete na tomto odkaze. Rozhodne by ste si program festivalu mali naštudovať predom, aby ste svoj očakávaný koncert nepremeškali, čo by vás v konečnom dôsledku mohlo poriadne mrzieť.

Foto: Uprising Festival

Neznáme kapely, ktoré sa oplatí nezmeškať

Hudobný festival nie je len o hlavných hviezdach, ale ponúka i možnosť spoznať umelcov, o ktorých ste doteraz možno ani nepočuli, no ich vystúpenia a tvorba skutočne stoja za to. Odporučiť môžeme napríklad Vandal, ktorý v snahe zoznámiť čo najviac ľudí s elektronickou a basovou hudbou mixuje už viac ako 16 rokov po celom svete raggajungle, rave, dnb, ragga hardtek a hardcore. Do pozornosti dávame aj šarmantnú a talentovanú speváčku Nattali Rize z Austrálie, ktorá očarila aj jamajské osadenstvo, kde nahráva všetky svoje piesne a kolaboruje s poprednými interpretmi súčasnej scény. Viac mien, ktoré možno nepoznáte, no budete veľmi ľutovať, ak ich na Uprisingu tento rok zmeškáte, nájdete na tomto odkaze.

Kúpanie

Neoddeliteľnou súčasťou Uprisingu je i kúpanie a relax na plážach Zlatých pieskov. Nezabúdajte však, že kúpanie je len na vlastnú zodpovednosť a treba byť pri ňom veľmi ostražití. Na prírodnom kúpalisku na Zlatých pieskoch budú v rámci festivalu zabezpečení profesionálni plavčíci dozerajúci na vašu bezpečnosť pri kúpaní a posilnená vodná aj pobrežná bezpečnosť o extra nonstop hliadky. Miesta na pláži, kde je skomplikovaný dozor plavčíkov, budú počas celého festivalu uzavreté plotom a platí tam prísny zákaz vchádzania. Po zotmení sa prístup ku vode uzavrie plotom, ktorý bude strážený bezpečnostnou službou.

Detská zóna

Organizátori Uprisingu tento rok nezabudli ani na najmenších návštevníkov. V areáli festivalu totiž tento rok nájdete i Detskú zónu emJoy. Detská zóna si pre všetky deti vo veku 3 – 12 rokov pripravila bohatý program v podobe športových aktivít ako indoboard, slackline, tvorivé dielne, Montessori aktivity aj rôzne stolové hry. K dispozícii budú tiež prebaľovacie pulty a miesto na ohrev stravy.

Foto: Uprising Festival

Kaplnka

Tento rok si každý bude môcť prísť duchovne oddýchnuť, spirituálne sa vyžiť či vychutnať si pokoj do kaplnky. Jednoduchosť, spiritualita a pieta tvoria jej celkovú atmosféru, ktorú ponúka svojou architektúrou. Proporcie, štruktúra kaplnky a hra svetla s tieňom bude lákať mnohých zvedavcov. Pri vstupe však budete cítiť rešpekt a úctu k tomuto magickému miestu, v ktorom vďaka otvorenému stropu môžete vzhliadnuť až ku hviezdam. Svoje útočisko si nájde každý, kto bude potrebovať akýsi únik od reality. Priestor kaplnky je vhodný na meditáciu, oddych a relax, ako aj na malé obrady, rituály či dokonca svadbu.

Ak sa rozhodnete mať svadbu na Uprisingu, oslávite tým nielen 10 narodeniny festivalu, no taktiež aj spečatíte svoju lásku v kaplnke, ktorá bude špeciálne vyzdobená pre vaše oddanie v reggae štýle. V kaplnke bude všetko pripravené na sobáš. Budete si môcť vybrať pesničku, ktorá vám pri tomto nezabudnuteľnom momente zahrá v pozadí. K dizpozícii bude aj sobášny asistent, ktorý pripraví nevestu so ženíchom na sobáš, pustí ich svadobnú pieseň a na záver ich vyfotí. Svadobčania od organizátorov dostanú sobášny list, obrúčky a fotku. Ak chcete mať svadbu na Uprisingu, prihláste sa dopredu, aby sa mohlo všetko dokonale pripraviť. Svoje prihlášky môžete posielať na mail [email protected]

Foto: Uprising Festival

Celý festival a všetky dôležité a zaujímavé veci budeme dokumentovať prostredníctvom Instagram stories. Ak sa ti tento rok na Uprising nedá ísť, no chceš zažiť atmosféru festivalu na vlastnej koži, neváhaj nám dať svoj follow na Instagrame. Ak však tento rok Uprising nevynecháš a chceš vyhrať merch od nás a Uprisingu alebo sa len tak s nami porozprávať, taktiež nezabudni sledovať @interezsk, vďaka ktorému sa na festivale nestratíš.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy