Pixabay

Organizácia Svetové ekonomické fórum vytvorila rebríček krajín podľa konkurencieschopnosti v turizme a cestovnom ruchu. Spomedzi všetkých hodnotených krajín zvíťazilo v kategórii bezpečnosti Fínsko.

Fínsko je krajinou, ktorá je najbezpečnejším miestom na dovolenku. V prvej päťke sa ocitli takisto Spojené arabské emiráty a Island. Slovensko sa umiestnilo v strede rebríčka.

Rebríček priniesol viacero prekvapení. Spojené kráľovstvo Veľkej Británie sa umiestnilo na priečke 78 a Spojené štáty americké na 84. mieste. Prekvapením sú takisto štáty Rwanda a Katar, ktoré obsadili deviatu a desiatu priečku. Tú si zaslúžili nízkou mierou kriminality, ktorá je spôsobená obrovskými trestami za krádeže.

pixabay.com

Chvost rebríčka patrí Columbii a Yemenu, ktorý si svoju priečku zaslúžil kvôli prebiehajúcemu vojnovému konfliktu. Egypt sa napriek svojej obľube medzi dovolenkármi umiestnil na 130. priečke.

Slovensko sa v tabuľke, ktorá hodnotila bezpečnosť, umiestnilo na 54. mieste. Spomedzi našich susedných štátov je na tom horšie už len Ukrajina. Maďarsko a Poľsko sa umiestnili len o čosi lepšie na 45. a 48. mieste, zatiaľ čo Rakúsko a Česká republika sú vysoko nad nami s Rakúskom na 14. mieste a Českou republikou na 30. Ukrajina sa kvôli nedávnym konfliktom umiestnila až na 127. priečke.

pixabay.com

Slovensko síce nemá vysoké riziko terorizmu, no naše hodnotenie potopilo množstvo násilných činov a nespoľahlivá polícia. Tá je podľa výskumu horšia v rámci Európy už len v Bulharsku, Moldavsku, Rusku a na Ukrajine.

Ak vás zaujíma ako dopadli všetky krajiny v hodnotení bezpečnosti, tu je celé poradie tabuľky:

World Economic Forum

Bezpečnosť bola len jedna z hodnotených kategórii a po sčítaní všetkých kategórii vyzerala tabuľka úplne inak. Do úvahy sa brala hygiena, informačné technológie a kultúrne dedičstvo. Vo finálnej tabuľke sa na prvých troch miestach ocitli Španielsko Francúzsko a Nemecko. Na štvrtej priečke sa umiestnilo Japonsko ako najlepšie hodnotená krajina pre turistov mimo Európy.

Našli ste svoju dovolenkovú destináciu na tento rok v tabuľke alebo vám toto hodnotenie pomôže s výberom?  Všetci sa predsa chceme z dovolenky bezpečne vrátiť.

Pozri aj: 50+ mien, ktoré sú v rôznych kútoch sveta zakázané. Takto by ste sa napríklad nemohli volať na Slovensku

interez.sk (Martin Majdák) dailymail.co.uk etrend.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )