cdn.iflscience.com

Keď v médiách zachytíme  správu o žralokovi a úmrtí, najčastejšie náš napadne, že tento morský predátor napadol nejakého plavca. V tomto prípade to však neplatí. Skupinka návštevníkov pláže...

Keď v médiách zachytíme  správu o žralokovi a úmrtí, najčastejšie náš napadne, že tento morský predátor napadol nejakého plavca. V tomto prípade to však neplatí. Skupinka návštevníkov pláže v Karibiku zahliadla vo vlnách oceánu menšieho, asi dvojmetrového žraloka. Kým ostatní normálni ľudia by v takom prípade tohto tvora obdivovali z bezpečia pláže, títo sa rozhodli inak. A z toho, čo urobili, ostáva rozum stáť.

Skupinka mužov na pláži Punta Cana v Dominikánskej republike vbehla do vody a po krátkej chvíli odtiaľ bezcitne vytiahli zmäteného žraloka. Kým sa žralok márne snažil vymrštiť naspäť do vody, muži ho za pomoci lán ťahali stále ďalej od oceánu. Keď už bol dostatočne ďaleko od vody, zviazali ho a použitím záchranárskeho kolesa mu pritlačili hlavu do piesku. Následne, keď dokonali svoje ohavné dielo, víťazoslávne sa s ním fotili a robili si selfie. Žralok samozrejme nemal šancu na prežitie…

cdn.iflscience.com
cdn.iflscience.com

Podobne nechutný prípad sa odohral pred niekoľkými mesiacmi, kedy si ľudia robili selfie s mláďaťom delfína, až kým nezomrelo. Našťastie, na pláže nechodia len osoby s pokrivenými morálnymi hodnotami, čoho dôkazom je aj článok, kedy ľudia zachránili desiatky delfínov na pláži.

Niektorí z mužov, ktorí vytiahli z vody žraloka, pracujú ako plavčíci pre blízky plážový hotel. Podľa hovorcu hotela príjmu opatrenia a vyvodia voči týmto zamestnancom dôsledky.

Podľa nás by sa ale takýto čin mal potrestať oveľa razantnejšie, nie len výpoveďou. Takéto odporné konanie nie je nič iné ako týranie zvierat a malo by sa to kvalifikovať ako trestný čin.

Pozrite si video, ktoré zachytilo barbarské počínanie mužov:

[youtube KsDJxvo-D_8 720 410]

zdroj: interez.sk (Matej Mensatoris), iflscience.com

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy