Ilustračná foto: Profimedia

Finančné problémy chce česká televízna stanica vyriešiť predajom dlhopisov.

Českú televíznu stanicu TV Barrandov, ktorú poznajú aj slovenskí diváci, už dlhšie trápia finančné problémy. Jej spolumajiteľ sa preto podujal zachrániť ju predajom dlhopisov. Tie majú byť určené k ozdraveniu a celkovej záchrane zadlženého podniku.

Článok pokračuje pod videom ↓

O vydaní prvej zo série dlhopisov TV Barrandov informoval český portál Lupa.cz. Hodnota každého dlhopisu je 50-tisíc Kč (v prepočte niečo vyše 2-tisíc eur), celková výška prvej emisie je 24 miliónov Kč, teda v prepočte zhruba 960-tisíc eur.

Dlhopisy sú úročené 10 % ročne a sú vydané na dobu štyroch rokov. Spolumajiteľ známej českej televízie chce takýmto spôsobom pokryť dlhy, ktoré má vysielateľ voči Českým rádiotelekomunikáciám za šírenie svojho signálu.

Foto: Profimedia

Obyvateľom prekáža spôsob chodu vysielania

Zadlžená TV Barrandov aktuálne vysiela vďaka dvom dieselagregátom. Niektorým obyvateľom neďalekého rodinného domu sa ale ich prevádzka nepozdáva a prekáža im. Ide im najmä o hluk, ktorý generátory vydávajú a aj exhalácie. Prípadom a sťažnosťami obyvateľov sa zaoberajú pražskí hygienici, spresňuje portál Lupa.cz.

TV Barrandov vysiela od 11. januára 2009 a spočiatku bola jej majiteľom skupina akcionárov, pričom najväčší podiel mala spoločnosť Moravia Steel. V súčasnosti je majiteľom licencie na vysielanie spoločnosť Barrandov Televizní Studio a. s..

Televízia vysiela najmä česko-slovenské filmy a seriály, no aj zahraničnú tvorbu, medzi nimi napríklad krimiseriály Zákon a poriadok, Columbo, Derrick a ďalšie. Okrem hlavného kanálu, ktorý môžu „chytiť“ aj slovenskí diváci, je možné na našom území sledovať aj sesterské kanály Kino Barrandov či Barrandov Krimi.

Uložiť článok

Najnovšie články