Foto: arollafilm.com

branči / / Film
Prvý film z tatranskej trilógie Život v oblakoch sa odvysielal v premiére v Liptovskom Mikuláši, 9.12. 2016.

Spoločnosť Arolla Film sa snaží prostredníctvom autentických záberov sprostredkovať nadšenie pre divokú prírodu a prispieť k ochrane územia divokej prírody na Slovensku. Jeden z ich dokumentov zožal obrovský úspech, keď ho odvysielal National Geographic v 118 krajinách sveta.

arollafilm.com
arollafilm.com

Svoju produkciu tento rok rozšírili o jednu knihu a jeden dokument z prostredia Tatier. Jej autor, Karol Kaliský, v nej predstavuje najlepšie fotografie, ktoré sa mu v tatranskej divočine podarilo urobiť počas posledných 12 rokov. Stovky dní v teréne, Karolove autentické zážitky a stále rastúce skúsenosti s fotografovaním robia z knihy dielo, ktoré bude v Tatrách ťažké prekonať. Z jednotlivých obrazov sa vás priam dotýka atmosféra chladných hmlistých rán, ale aj pokoja jesenných večerov. Dych vyrážajú vzácne zábery tých najskrytejších zvierat: medvieďa prvýkrát vychádzajúce z brloha, vĺča v horskom pralese, rysia rodinka v kosodrevine, či pstruhy ukryté v hlbočinách rieky Belá sú len niektoré z nich. Karol odfotografoval scény aké väčšina ľudí nikdy neuvidí.

9. decembra sa pre milovníkov tatranskej prírody začínajú Vianoce

Život v oblakoch bol pre „Arolla tím“ asi najnáročnejší z filmov, ktoré v posledných troch rokoch pripravovali v rámci projektu Tajomné Karpaty. Zachytiť život v tých natvrdších podmienkach počas celého roka bol fyzicky náročný a neraz aj nebezpečný výkon. Filmári prežili časť svojich životov spoločne s kamzíkmi v strmých skalách, len aby zachytili tie najintímnejšie chvíle z ich života.

arollafilm.com
arollafilm.com

Takmer vertikálny svet ale nepatrí len kamzíkom a svišťom, ktorí tu trávia celý rok. Počas leta vychádzajú do kráľovstva kamzíkov aj jelene a medvede, ktorých osudy sa nečakane prelínajú v období vášnivej jelenej ruje.

arollafilm.com
arollafilm.com

No najväčšou skúškou v živote kamzíkov je zima. Počas nej čelia hlbokému snehu, víchriciam, lavínam a hladu. Akoby to nestačilo, predátori sa pokúšajú uloviť oslabené zvieratá. A tak do kráľovstva kamzíkov prichádza aj najtajomnejší obyvateľ hôr – rys.

Film bude po premiére k dispozícii na DVD nosičoch, na Vimeu ako online stream a neskôr aj na nosičoch BluRay.

Ak chcete, aby spoločnosť šírila aj naďalej nadšenie z divokej prírody a propagovala myšlienky jej ochrany, určite si pozrite aj ich stránku, kde si môžete zakúpiť film, či knižku kľudne aj pod stromček na Vianoce.

arollafilm.com
Komentovať (0)