Foto so súhlasom autora: instagram.com (@tomerifrah), tomerifrah.com

Niektoré fotky vás zoberú za srdce hneď pri prvom zhliadnutí. A inak tomu nebude ani v prípade tých, ktoré vám predstavíme dnes. Toto je jediné ženské väzenie v Izraeli, z vnútra.

Dnešný svet nie je veľmi prívetivý, no je presne taký aký sme si ho spravili. Vďaka tomu už akosi vyšli z módy veci, ktoré sú krásne a pozitívne. Dnes je všetko ponuré, smutné, všetci sa na niečo hneváme a kvietkované vzory sme vymenili za lebky. Ale stále je to len odraz našej modernej spoločnosti. A perfektným príkladom je aj táto séria fotografií zo ženskej väznice v Izraeli, ktorá sa na nič nehrá a ukazuje každodenný život previnilých žien.

V Izraeli sa nachádza asi 25 tisíc väzňov, ktorý si odpykávajú svoj trest za väčšie či menšie zločiny. Väčšina z nich pochádza z Palestíny, čo je však ešte zaujímavejšie je, že v Svätej zemi sa nachádza len 200 ženských väzňov a všetky sa nachádzajú v jedinom zariadení. Počet žien, ktoré boli poslané za mreže, je naozaj v tejto krajine zanedbateľný, vzhľadom k osem miliónovej populácii.

V tomto väzení nie sú zajatkyne držané oddelene na základe etnika, alebo náboženstva. Na izbe sú pohromade moslimky s židovkami. Zdieľajú postele, jedlo aj sprchy. Žena vo väzení je v Izraeli prakticky raritou a väčšina z nich sedí za problémy s drogami, pričom pre mnohé to nie je ich prvý trest. Veľké percento z nich trpí zdravotnými problémami spojenými s psychickými ťažkosťami, čo znamená, že väčšina z nich užíva lieky. Drobnosti, z ktorých sa môžu tešiť im však odpierané nie sú. Cigarety, oblečenie, šperky či tetovanie sú celkom bežné.

Pozri aj: Tento fotograf sa zúčastnil nelegálneho lovu mamutích klov v Sibíri. Pozrite si zaujímavé fotografie zo života lovcov, ktorí kvôli bohatstvu hazardujú so smrťou

So súhlasom autora, instagram.com
Príbehy
0
Komentovať (0)