Foto: Profimedia

Krása je subjektívna vec, no v tomto prípade nerozhodol názor ani vkus.

Hoci sa v rebríčku najkrajších žien objavujú mená ako Zendaya, Ariana Grande, či Bella Hadid, ktoré určite nie sú pre nikoho prekvapením, herečka, ktorá obsadila prvé miesto, nie je predvídateľná. Má síce hneď niekoľko ocenení za svoj herecký talent, ale žiadne za svoju krásu. Napriek tomu je z vedeckého hľadiska tou najkrajšou ženou sveta. 

Či už je to portál GeeksforGeeks, STYLECRAZE, alebo Haryana TET, všetky informujú o jednom – Jodie Comer je najkrajšou ženou sveta. Nie sú pritom jediné. Herečka dominuje rôznym rebríčkom krásy a nech sa dívate na krásu akokoľvek subjektívne a dosadíte na popredné priečky modelky či kráľovné krásy, Jodie má oproti nim obrovskú výhodu – symetriu.

Foto: Profimedia

Dosiahla takmer perfektné skóre

Ako informuje portál The Sun, odborníci na určenie toho, kto je najkrajšou ženou sveta, využili zlatý rez. Na základe tejto metódy sa vypočítal dokonalý tvar tváre vrátane veľkosti a polohy pier, nosa, brady a čeľuste, pričom práve črty Jodie najviac zodpovedali ideálnemu pomeru.

Vychádza sa z toho, že čím je tvár bližšie k číslu 1,618 Phi, tým krajšie žena vyzerá.

„Najvyššiu celkovú hodnotu získala za umiestnenie nosa a pier so skóre 98,7 %, čo je len 1,3 % od dokonalého tvaru,“ prezradil chirurg Dr. Julian De Silva a dodal: „Jodie mala tiež najvyššie skóre za šírku a dĺžku nosa a blízko vrcholu bola aj za tvar pier a polohu očí.“ Celkové skóre herečky bolo 94,52 %.

Foto: Profimedia

Na druhom mieste sa umiestnila herečka Zendaya, ktorá zaostávala len minimálne, s celkovým výsledkom 94,37 %. Ak sa pritom pozriete na tváre týchto žien, nie sú síce vôbec podobné, a tak sú dôkazom toho, že aj dokonalosť môže byť rozmanitá.

Uložiť článok

Najnovšie články