foto: Twitter

Celý kŕdel husí, ktoré migrovali do Idahu, zasiahol blesk. Neprežila ani jedna z nich.

Ani zvieratá nie sú chránené pred bleskom. Husi, ktoré migrovali na sever, zasiahol blesk, pričom ich celkovo zahynulo až 112. Z neba padali na zem, i na neďaleký sklad. Mohutný výboj blesku im nedal žiadnu šancu.

Takéto prípady v prírode sú skôr raritou. K tejto smutnej udalosti došlo v sobotu v americkom mestečku Idaho Falls. Mŕtve vtáky doslova padali z neba. Neprežil ani jeden z nich. 51 našli na zemi a 62 následne objavili na streche jedného zo skladov.

V nesprávny čas na nesprávnom miesteMŕtve telá ružových a bielych husí sa naložili na nákladné autá, pričom presnú príčinu smrti ešte budú vyšetrovať. Po otvorení tiel jednej z husí vyšetrovateľ Jacob Berl povedal, že pohľad do jej vnútra nebol dvakrát príjemný, práve naopak. Bola to jedna z najhorších vecí, aké doposiaľ uvidel. Pľúca husi vyzerali, akoby explodovali. Niektoré vtáky mali otvorené žalúdky, no ani jeden nebol zranený. Jednoducho zomreli. Aj takú silu môže mať blesk. Telá husí obhliadnu ešte ďalší odborníci. Veria, že im to pomôže pochopiť, čo sa presne stalo.

Nebolo to po prvýkrátMŕtve husi padali z neba aj pred takmer tromi rokmi, v máji 2015. Vtedy ich však padlo na zem oveľa viac, približne 2-tisíc a to v dôsledku vtáčej chrípky, ktorá spôsobila ich masívny úhyn. Niekedy sú proti prírode však bezmocní nielen ľudia, ale aj všetky ostatné živé tvory.

Mnoho miestnych sa však začalo obávať o budúcnosť, veria že ide o zlé znamenie. To, čo nás čaká, a v akom svete budeme žiť, si našťastie určujeme my sami. Mŕtve husi s tým chvalabohu nemajú nič spoločné.

Pozri aj: Ďalší nezvyčajný tvor je na pokraji vyhynutia. Tentoraz ide o vzácnu zelenovlasú korytnačku, ktorá dýcha genitáliami

independent.co.uk, eastidahonews.com
Príbehy
0
Komentovať (0)