Foto: Patrik Paulínyi

Urobíte i vy niečo Z lásky k Slovensku?

Slovensko je v strednej Európe oázou nádhernej prírody. Vie o tom každý milovník našich hôr a lesov. V našej krajine možno nájsť 9 národných parkov, 14 chránených prírodných oblastí a množstvo prírodných rezervácií. Zákonom tak chránime takmer štvrtinu rozlohy našej neveľkej krajiny. 23,39 % územia Slovenska s 2. – 5. stupňom ochrany má však aj svoju odvrátenú tvár. Odpad, ktorý tu zanechal človek.

Kým celý svet rieši ekologické problémy spojené s plastovým odpadom vo svetovom oceáne, na Slovensku máme celkom iné problémy. Ako by to s naším postojom u nás vyzeralo, keby sme boli prímorskou krajinou, to si radšej nechceme ani predstaviť.

Stačí sa pozrieť do slovenských lesov a hôr. Ako by sa ponechávanie odpadu v prírode stalo u niektorých ľudí národným športom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Patrik Paulinyi (@patrikpaulinyi),

Na problematiku množstva v prírode nezmyselne ponechaného odpadu sa vo svojom najnovšom videu zacielil aj mladý slovenský dokumentarista a fotograf Patrik Paulínyi. Patrik síce precestoval poriadny kus sveta, no srdcovkou je pre neho i tak naša nádherná príroda. Pri jej prechádzaním sa však rozhodol konať. A inšpirovať možno i vás, aby sme zmenili mentalitu nášho národa. Z lásky k Slovensku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ✏️ [email protected] (@andreazahurancova),

Vo svojom najnovšom videu Patrik ukazuje zábery z niekoľkých dní, počas ktorých sa rozhodol vyzbierať odpad hneď z niekoľkých lokalít. V dvoch prípadoch šlo pritom o pásmo národných parkov. Svojím príspevkom sa nesnaží chváliť, ani nikoho o problematike odpadu v slovenských lesoch presviedčať. Jediným poslaním je inšpirovať.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )