Foto: typeset-beta.imgix.net/Melles et al/Maastricht University/Journal of Sex and Marital Therapy

Vedci chceli vymyslieť zariadenie, ktoré spôsobí ženám bolesť. No tie zažívali intenzívne pocity rozkoše...

„Horúca“ novinka holandských vedcov je vynikajúcim príkladom toho, že tie najlepšie vynálezy vznikajú vlastne omylom. Náhode tak vďačíme za objav nielen penicilínu, mikrovlnky či dynamitu ale aj sexuálnej hračky pre dámy. 

Holandskí vedci z Maastricht University, si dali naozaj nezvyčajný cieľ. Chceli vymyslieť zariadenie, ktoré ženám spôsobí bolesť. Ide o nafukovacie zariadenie, vaginálny pošvový induktor, ktorý sa vloží do pošvy a pomaly sa naplní vodou zohriatou na telesnú teplotu. Ide o akýsi balónik. Vedci očakávali, že voda spôsobí nepríjemný tlak, ktorý sa neskôr premení na bolesť. Ak vás zaujíma, prečo by niekto vyvíjal niečo takéto, máme pre vás odpoveď. Vedci sa snažili porozumieť vzťahu medzi sexuálnym vzrušením a bolesťou. Taktiež ich zaujímalo, či i ženy môžu vyvinúť toleranciu na bolesť či tlak v pošve. Veď je všeobecne známe, že niektorým ľuďom bolesť spôsobuje rozkoš. Aká je teda v skutočnosti hranica medzi bolesťou a rozkošou? Tak sa zdá, že je oveľa tenšia, než by sa zdalo.

pixabay.com

Vaginálny pošvový induktor otestovali na 42 ženách, s vekovým priemerom 24 rokov. Tie si induktor vložili do pošvy, no diaľkové ovládanie od tohto prístroja mali v rukách vedci. Očakávali, že ženám tlak na pošvové steny bude nepríjemný. Púšťali im rôzne filmy, počnúc pornografickými, cez neutrálne, až po Forresta Gumpa.  Ženy mali za úlohu na desaťbodovej stupnici ohodnotiť pocit, ktorý prežívajú, pričom jednotka značila vyslovene nepríjemný pocit, zatiaľ čo desiatka znamenala pocit absolútnej rozkoše. Pre vedcov však bolo prekvapivé zistenie, že ženy dosiahli pomerne vysokú priemernú hodnotu – 7,2. Znamená to, že induktor im určite nebol až tak nepríjemný. Väčšina žien uviedla, že pri pozeraní erotických filmov cítili oveľa väčšiu rozkoš s vaginálnym induktorom než bez neho.

Melles et al/Maastricht University/Journal of Sex and Marital Therapy

„Vaginálny tlak môže zvýšiť subjektívny pocit rozkoše pri filmoch so sexuálnym podtónom,“ tvrdia autori nezvyčajnej štúdie. Bolesť pri sexuálnom styku nie je však ničím výnimočným. Pri sexe ju pociťuje až 30 percent žien, zatiaľ čo mužov je len 7 percent, čo má negatívny dopad na rôzne aspekty ich osobného života. Veď sex nám má prinášať radosť a potešenie, a nie naopak. Výsledky štúdie však môžu priniesť hlbšie pochopenie bolesti, ktorá vzniká počas sexu. A možno naozaj platí, že rozkoš a bolesť nemajú od seba až tak ďaleko. A či sa „dočkáme“ novej erotickej pomôcky? To asi ukáže len čas…

Pozri aj: Sto ľudí prezradilo, aká je ich obľúbená sexuálna poloha. Zhodujú sa ich „chúťky“ s vašimi?

indy100.comiflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)