chinapost.com

Príbehy zvierat, ktoré musia namiesto svojho prirodzeného prostredia prežiť svoj život v zajatí, sú často veľmi smutné a neraz končia zbytočnou a hroznou smrťou. V minulosti sme vám...

Príbehy zvierat, ktoré musia namiesto svojho prirodzeného prostredia prežiť svoj život v zajatí, sú často veľmi smutné a neraz končia zbytočnou a hroznou smrťou. V minulosti sme vám už priniesli príbeh ľadového medveďa, ktorý v ukrutných podmienkach skolaboval pri 40°C teplotách. Dnes sa pozrieme na celkom iné zviera, a to sedemročného samca žirafy menom Hsiao-chiu, ktorý umrel pri prevoze v drevenej bedni.

Sedemročný samec žirafy menom Hsiao-chiu žil v taipejskej zoo, keď sa ho jeho majitelia rozhodli presunúť o 90 kilometrov ďalej, do Leofoo Village ZOO, kde chceli zabezpečiť jeho ďalšie rozmnožovanie. Taipejská ZOO sa tak chcela vyhnúť príbuzenskému kríženiu zvierat v ich vlastných priestoroch, no nevedeli ako tragicky celá táto udalosť dopadne.

chinapost.com
chinapost.com

Hsiao-chiu bol pred prevozom umiestnený do drevenej bedni, kde mal veľmi obmedzený pohyb a nedokázal sa tu ani postaviť. Dlhý pobyt v takomto priestore mu spôsobil akútne poranenie svalov. Navyše utrpel hemoragický zápal pľúc, kvôli ktorému sa mu v bedni zle dýchalo. Zväčšila sa mu pečeň, slezina a na ľadvinách sa pri pitve ukázalo niekoľko neznámych bielych škvŕn. Odborníci navyše poukazujú na jeho úzkosť z tohto uzavretého priestoru, ktorá mu zdravotný stav len zhoršovala.

salatovelisty.cz
salatovelisty.cz

Hsiao-chiu v bedni začal zápasiť už pri výjazde zo svojho domova. Aj keď bol vyčerpaný, ešte stále bol pri vedomí, a tak cesta pokračovala. O 10 minút však musel byť prevoz zastavený pretože zviera skolabovalo. Hsiao-chiu bol prevezený do svojho starého výbehu, a aby ho vytiahli z bedne, museli ho veterinári uspať. Keď sa však konečne začal preberať, jeho zdravotný stav bol už veľmi zlý. Dýchanie bolo nepravidelné a zviera bolo veľmi vyslabnuté.  Po 20 minútach akútneho ošetrovania veterinári prehlásili, že Hsiao-chiu zomrel.

mirror.co.uk
mirror.co.uk

K smrti sedemročného samca žirafy z Taipejskej ZOO prispelo niekoľko faktorov. Prevoz zvieraťa, ktoré žije v zajatí, sa často končí zbytočnou a hroznou smrťou.  Minulý mesiac sa rovnaký príbeh odohral v Mexiku, keď 500-kilometrový transport neprežil zdravý gorilí samec Bantu…

interez.sk (Lukáš M.), salatovelisty.cz
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )