Adventure Hunters

Rozhľadňa sa nachádza v mestečku Berg a Rakúšania ju volajú „Königswarte“.

Ak budete maž chuť vidieť Bratislavu z iného pohľadu, najlepší tip na výlet je Kráľovská vyhliadka. Z rozhľadne však môžete uvidieť ešte niečo omnoho zaujímavejšie. Ponúka totiž pohľad priamo na Alpy.  

Berg je malé upravené mestečko, hneď za hraničným priechodom do Rakúska. Rozhľadňa leží na 344 metrov vysokom pahorku a kedysi slúžila uhorským kráľom a veliteľom ich vojsk ako strategická pozorovateľňa. Treba zdôrazniť, že táto vyvýšenina už za čias Habsburgovcov slúžila ako pozorovateľňa pri vojenských cvičeniach v trojuholníku Kittsee – Berg – Bratislava. Vyvýšeninu použil aj cisár Napoleon I. na pozorovanie svojich vojsk v roku 1805 pred bitkou pri Slavkove (Austerlitz). V roku 1811 tam bol aj cisár František I. Rozhľadňa vám pri peknom počasí a dobrej viditeľnosti ponúkne naozaj ohromujúci výhľad. Určite si so sebou vezmite dobrý ďalekohľad. Veža je vysoká 22,7 metra a okrem veľkej informačnej tabule, na ktorej je aj text v slovenskom jazyku, je pod schodiskom aj kasička na vstupné vo výške jedného eura. Cesta k rozhľadni trvá z dediny približne 45 minút. Ak ste sa ešte neodhodlali alebo si myslíte, že to nestojí za to, chalani z Adventure Hunters vám ukážu presný opak. V nasledujúcom videu uvidíte ako sa vybrali pozrieť na Kráľovskú vyhliadku.

Kráľovská vyhliadka je skvelým tipom na strávenie príjemných chvíľ s priateľmi či rodinou. Cesta smerom k nej netrvá dlho a okrem príjemnej prechádzky zažijete naozaj krásny výhľad.

Pozri aj: 100 ročná Jasenianska kaskáda: Jedna z najvýznamnenších a najrozsiahlejších technických pamiatok Slovenska, o ktorej vie iba málokto. Bombardovali ju Nemci, no stále funguje

Interez.sk (Anna Zábojníková)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )