Foto: NASA/NASA

Michaela / / Série
Tentoraz konšpirátori poriadne pritvrdili. Pri svojom najnovšom (absurdnom) vyhlásení sa odvolávajú na NASA.

Aj vám chýbajú v tomto pochmúrnom počasí slnečné lúče? Nič to. Pripravte sa na to, že to bude ešte horšie. Už o dva dni má podľa „odborníkov“ dôjsť ku kolízii Jupitera s Venušou, čím sa naša planéta na viac ako dva týždne ponorí do absolútnej temnoty. 

Asi každému, kto si aspoň trochu pamätá to, ako funguje naša Slnečná sústava a aké sú pozície jej planét, musia sa mu pri spomenutí zrazenia Venuše a Jupitera, rozsvietiť červené kontrolky. Ak by sa to ale naozaj stalo, naša Zem by sa borila nielen s nedostatkom svetla, ale museli by sme čeliť aj poriadnemu ochladeniu. Aspoň tak nás to v škole učili, keďže kde nie je Slnko, tam nie je teplo. Konšiprátori sa vás však aj tentoraz budú snažiť presvedčiť o tom, že sa absolútne mýlite. Asi má táto špecifická skupina pseudovedcov málo fanúšikov, pretože sa podujala k nečestnému kroku. Vydala falošnú správu, pričom sa opierala o NASA. A tej veríme predsa len viac, než nadšencom, ktorí majú od skutočnej vedy poriadne ďaleko.

Ukradnutá identita známeho vedca im predsa nerobí žiadne (morálne) problémy

Na viacerých webových stránkach vrátane Reflection of Mind sa dozvedáme zaručene „pravdivú“ informáciu o tom, že práve dnes sa má zraziť Venuša s Jupiterom, pričom tento jav môžeme dokonca vidieť na vlastné oči. Ak by to bolo naozaj tak, bola by to tá najneuveriteľnejšia vec, ku ktorej došlo v našom letopočte. Nemyslíte si, že v prípade pravdivosti tohto výroku by nás na to musel aspoň niekto upozorniť? Mohli by sme si nakúpiť sviečky a  poriadne sa pripraviť na 15 dní temnoty.

pixabay.com

Aby konšpirátori dodali punc svojmu tvrdeniu, v pseudospráve sa opierajú o meno slávneho astronauta pracujúceho pre NASA, Charlesa Bodena, ktorý musí byť z toho doslova nadšený. V správe sa vyjadrujú, že práve Boden potvrdil, že sa náš svet ponorí do temnoty, ktorá bude trvať od 15. do 29. novembra.

Správa pôsobí tak dôveryhodne, že môže vyvolať paniku

„NASA potvrdila, že Zem sa ponorí na 15 dní do absolútnej tmy. Bude to od 15. novembra do 29. novembra 2017. Táto udalosť, podľa NASA, je naozaj výnimočná. Nedošlo k nej za viac ako milión rokov.“ Ak sa takáto dezinformácia zverejní s odvolaním sa na takú kapacitu, akou je NASA, asi nikomu nebude priveľmi do smiechu. Samozrejme, nič sa nedeje. Našťastie NASA hneď vydala stanovisko, v ktorom tento hoax poprela. Náš život bude pokračovať tak, ako doposiaľ.

pixabay.com

Uvidíme, s čím prídu konšpirátori nabudúce. I keď podľa slov samozvaného novodobého Nostradama Craiga Hamilton-Parkera, sa už budúci rok máme pripraviť na jadrovú vojnu, ktorú spustí Severná Kórea či na zosadenie Trumpa z prezidentského kresla. Takže, aspoň podľa konšpirátorov, sa máme zaručene na čo „tešiť“.

Pozri aj: Astronómovia objavili v strede našej galaxie obrovský objekt, no nikto z nich poriadne nevie, o čo ide

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)