Foto: TASR

Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť aj všetkým pozostalým.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si v piatok uctila pamiatku slovenských obetí ochorenia COVID-19. Pietna spomienka sa uskutočnila v Prezidentskom paláci za účasti vojakov Čestnej stráže prezidenta SR a Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR.

“Zajtra je to presne rok, čo sa na Slovensku potvrdil výskyt nového koronavírusu. V predvečer tohto smutného výročia som si chcela pripomenúť všetky obete, ktoré na Slovensku zomreli v dôsledku tohto ochorenia,” uviedla hlava štátu s tým, že chce všetkým pozostalým vyjadriť úprimnú sústrasť.

Zajtra uplynie rok, odkedy sa na Slovensku objavil prvý človek infikovaný novým koronavírusom. V predvečer tohto…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Piatok 5. marca 2021

Musíme byť naďalej zodpovední

Zároveň pri tejto príležitosti zdôraznila, že pandémia nového koronavírusu je jeden z najväčších problémov ľudstva v súčasnosti a jediné, čo môže pomôcť, je osobná zodpovednosť. “Preto chcem ešte raz o ňu všetkých poprosiť,” uviedla prezidentka.

Spolu s vojakmi zapálila pred Prezidentským palácom sedem sviečok na spomienku viac ako sedemtisíc obetí. “To svetlo, ktoré sme dnes zapálili, nech symbolizuje nielen spomienku na tých, ktorí spomedzi nás predčasne odišli, ale nech je nám aj nádejou, ktorú všetci tak veľmi potrebujeme,” dodala hlava štátu.

„Odišli spomedzi nás matky, dcéry, otcovia, synovia, kolegovia, kamaráti. Odišli zdravotníci a zdravotníčky, ktorí zachraňovali iných. Odišli seniori, ktorí zomierali častokrát v domovoch sociálnych služieb v samote,” uviedla. Všetkým pozostalým vyjadrila úprimnú sústrasť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )