A je to tu zas. Tentokrát rieka vyplavila neidentifikovateľnú “čudnosť” v Spojených štátoch na pláži ostrova názvom Wolf Island, kde sa nachádza aj prírodná rezervácia Wolf Island National Wildlife Refuge. Telo živočícha objavili otec so synom a nazvali ho svojou verziou Lochnesskej príšery. Podľa toho, čo videli miestni, by malo ísť o bájneho živočícha Altamaha-Ha, ktorý dostal názov podľa rieky, ktorú mal obývať.
Altamaha-Ha to však určite nie je, keďže tento tvor vymrel v tom istom čase ako dinosaury. Ďalšia vec je, že tento typ “morského dinosaura” nikdy rieky neobýval, aspoň o tom nie je historický či paleontologický záznam. Otec so synom, ktorí tvora objavili, sa oddialili od bizarných dúfaní v to, že objavili Lochnesskú príšeru a začali premýšľať o čosi reálnejšie. Prvé, čo ich napadlo, bol však zase typ úplne mimo logického zmýšľania a tvora odhadli na znetvoreného tuleňa.
😲WHAT IS THIS?! A witness called this sea creature a "Loch Ness-type thing." STORY, VIDEO: http://bit.ly/2GHagbv
Posted by Action News Jax on Montag, 19. März 2018
Poďme však od bludov preč. Čo najďalej. Po pravde, tvora zatiaľ nebolo možné špecifikovať, keďže sa naňho zblízka nepozrel žiadny expert. Na základe fotografií však Ústav pre ochranu rýb a prírody na Floride prehlásil, že by mohlo ísť o hnijúce telo akéhosi poddruhu Žraloka obrovského. Gigantického druhu žraloka, ktorý zriedkakedy pláva rýchlejšie ako 5 kilometrov za hodinu a živí sa planktónom.
Vzhľadom k veľkosti tvora by sme však skôr mohli hovoriť o Žralokovi úhorovitom. Keďže je táto oblasť často vyhľadávaná pre spomínaného bájneho tvora Altamaha-Ha, s najväčšou pravdepodobnosťou ide len o hoax a s týmto tvorom si viac nemusíme lámať hlavy.
iflscience.com
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september














Nahlásiť chybu v článku