Foto: Facebook (Action News Jax)

Jav, kedy more vyvrhne na pláž niečo, čo nedokážeme identifikovať, nie je ničím netradičným.

A je to tu zas. Tentokrát rieka vyplavila neidentifikovateľnú „čudnosť“ v Spojených štátoch na pláži ostrova názvom Wolf Island, kde sa nachádza aj prírodná rezervácia Wolf Island National Wildlife Refuge. Telo živočícha objavili otec so synom a nazvali ho svojou verziou Lochnesskej príšery. Podľa toho, čo videli miestni, by malo ísť o bájneho živočícha Altamaha-Ha, ktorý dostal názov podľa rieky, ktorú mal obývať.

Altamaha-Ha to však určite nie je, keďže tento tvor vymrel v tom istom čase ako dinosaury. Ďalšia vec je, že tento typ „morského dinosaura“ nikdy rieky neobýval, aspoň o tom nie je historický či paleontologický záznam. Otec so synom, ktorí tvora objavili, sa oddialili od bizarných dúfaní v to, že objavili Lochnesskú príšeru a začali premýšľať o čosi reálnejšie. Prvé, čo ich napadlo, bol však zase typ úplne mimo logického zmýšľania a tvora odhadli na znetvoreného tuleňa.

😲WHAT IS THIS?! A witness called this sea creature a "Loch Ness-type thing." STORY, VIDEO: http://bit.ly/2GHagbv

Posted by Action News Jax on Montag, 19. März 2018

Poďme však od bludov preč. Čo najďalej. Po pravde, tvora zatiaľ nebolo možné špecifikovať, keďže sa naňho zblízka nepozrel žiadny expert. Na základe fotografií však Ústav pre ochranu rýb a prírody na Floride prehlásil, že by mohlo ísť o hnijúce telo akéhosi poddruhu Žraloka obrovského. Gigantického druhu žraloka, ktorý zriedkakedy pláva rýchlejšie ako 5 kilometrov za hodinu a živí sa planktónom.

Žralok obrovský
Autor: Greg Skomal / NOAA Fisheries Service – Basking Shark

Vzhľadom k veľkosti tvora by sme však skôr mohli hovoriť o Žralokovi úhorovitom. Keďže je táto oblasť často vyhľadávaná pre spomínaného bájneho tvora Altamaha-Ha, s najväčšou pravdepodobnosťou ide len o hoax a s týmto tvorom si viac nemusíme lámať hlavy.

Pozri aj: Nefungovali by satelity, stromy by rástli šikmo a všetci by sme sa uvarili. Takto by to vyzeralo, keby bola Zem skutočne plochá

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)