Topman / Vans

Na čo slúži táto vec, ktorú nájdete na mnohých ruksakoch?

Pamätáte si na tie dn,i keď ste denne pri ceste do školy nosili na chrbte ruksak? Zvyčajne sme ich mali preplnené knihami, zošitmi a pravdou je, že často sme v nich mali aj zbytočnosti, či niekomu dokonca školská taška slúžila skoro ako odpadkový kôš. Aj móda ruksakov sa menila. Niekedy boli v móde napríklad batohy iba s jedným ramenom, a tak taká taška vyzerala, ako keby ste mali na chrbte pulec so šípmi a jediné, čo vám vo výbave chýbalo, bol už len luk. Od tohto štýlu sa ale rýchlo upustilo a to najmä kvôli anatomickým vlastnostiam, keďže pre chrbticu je predsa o čosi viac pohodlnejšie, ak máte dve ramienka, ktoré záťaž rovnomerne rozložia. 

Ako sme ale spomínali, móda sa mení, aj čo sa týka ruksakov. No niekedy to nie je len záležitosť módy. Možno ste si aj vy všimli na svojom, či na cudzích ruksakoch tento kosoštvorec, ktorý tvarom pripomína akýsi diamant. Tento diamant pritom nájdete na ruksakoch viacerých značiek. Čo je to? Je to symbol iluminátov?

Topman / Vans

Ilumináti to samozrejme nie sú. Tento kožený doplnok má prekvapivé a to o viac účelné využitie. Je navrhnutý tak, aby fungoval ako improvizovaný háčik. Je to odkaz na staré batohy alpských nosičov, ktoré mali podobné vychytávky.

Najlepšie jeho využitie je, keď máte topánky, ktoré nechcete mať vo vnútri ruksaku, napríklad ak sú prepotené po športe a majú nevábnu arómu, alebo ak sú zašpinené. Jednoducho cez tento háčik prevlečiete šnúrky, a tak si topánky prichytíte na ruksak.

Business Insider

Vynaliezavosti sa samozrejme medze nekladú. V prípade, že idete na turistiku či na výlet, môžete si tam zavesiť fľašu s vodou, alebo dokonca aj horolezecké lano. Je to len na vás.

Bez ohľadu na to, čo tam pripevníte, budete to mať viac prístupnejšie a dostanete sa k tomu oveľa rýchlejšie a to bez potreby otvárať ruksak.

Pozri aj: Vedeli ste, načo slúžia tieto dva otvory, ktoré sú na každých teniskách?

interez.sk (mmm), ladbible.com, businessinsider.com
Príbehy
0
Komentovať (0)