CiBi expo

Michal Blaško / / Zaujímavosti
O tom, aký je cesnak dokonalý prírodný liek, sme už písali. Dnes sa však pozrieme na to čo sa udeje, ak si budete dávať...

O tom, aký je cesnak dokonalý prírodný liek, sme už písali. Dnes sa však pozrieme na to čo sa udeje, ak si budete dávať každé ráno na prázdny žalúdok strúčik cesnaku. Možno si poviete, že je jedno kedy a ako si cesnak dáte, avšak jeho konzumácia na prázdny žalúdok je omnoho účinnejšia a po prečítaní tohto článku to možno začnete praktizovať aj vy.

Cesnak bol už niekoľkokrát podrobený mnohým výskumom a práve tie zistili, že ak si ho dáte pred konzumáciou jedla či vody, tak práve vtedy má väčšiu silu a energiu. Cesnak pôsobí ako takzvané prírodné antibiotikum a jeho účinky sa prejavujú ihneď.

CiBi expo
CiBi expo

Prečo je tomu tak a aké má účinky?

Baktérie tráviaceho traktu a tela sú vystavené tomuto prírodnému lieku ihneď a hlavne priamo a nedokážu sa mu v momente brániť.

Cesnak je účinný pri žalúdočných problémoch či pri hnačke – reguluje a stimuluje trávenie a vracia chuť do jedla.

Cesnak je veľmi účinný aj proti stresu, kedy sa tvoria žalúdočné kyseliny, ktoré bránia správnemu tráveniu.

Cesnak pomáha pri regulácii krvného obehu, správnej funkcie pečene, močového mechúra a pôsobí aj ako prevencia pri srdcových ochoreniach.

V alternatívnej medicíne je cesnak jedným z najvyhľadávanejších liekov. Liečitelia ho používajú na odčervovanie, pri depresívnych chorobách, cukrovke, týfuse či dokonca pri niektorých typoch rakoviny.

Nie každé telo dokáže cesnak prijať, tí, ktorí sú na neho alergickí, z neho môžu mať vedľajšie účinky, či kožné choroby. Ak máte nízky tlak, nepreháňajte to z jeho konzumáciou, cesnak tlak ešte znižuje.

Ak máte problém so zápachom, ktorým je cesnak taký povestný, vyskúšajte citrónovú šťavu s vodou, mlieko či kávu ktorá tento zápach odstráni. Ak však nepomôže ani to, môžete sa obrátiť na prírodné tablety z cesnaky, ktoré už tento zápach neobsahujú.

Aké máte skúsenosti s cesnakom vy? Podeľte sa o nich s nami v  diskusii.

0
Komentovať (0)