Foto: wikimedia.org(SElefant)/Pixabay

Na prvý pohľad znejú ako úplný nezmysel. Vlastne aj na ten druhý. Tieto fakty sú napriek tomu úplne pravdivé.

Asi je ťažké uveriť, že hlúposť je nákazlivá, no naozaj je to tak. To nie je všetko. Dnes totiž to načrieme do naozajstných bizarností. Niektoré sú také absurdné, že im je ťažko uveriť. Avšak napriek všetkým predpokladom sú pravdivé.

Pozrite sa spolu s nami na 10+ (ne)uveriteľných faktov, z ktorých sa zatočí hlava nejednému z nás.

#1 Deväť z desiatich ľudí trpí syndrómom fantómového vibrovania

Áno. Drvivej väčšine z nás sa zdá, že nám vibruje telefón, hoci to tak nie je. Vraj tento syndróm vychádza z pocitu vlastnej dôležitosti. Všetci chceme byť v centre diania. Preto si naša myseľ podvedome vytvára predpoklady o tom, že sme žiadaní. A núti nás skontrolovať si mobil, ktorý v skutočnosti vôbec nezavibroval.

#2 iPhone je výkonnejší než počítače, ktoré používala NASA

pixabay.com

Tak tomuto je naozaj ťažké uveriť. Obyčajný mobil má strčiť do vrecka techniku NASA, pred ktorou všetci skladáme pomyselné klobúky? Určite to tak nie je v súčasnosti, avšak prvý iPhone bol predsa len výkonnejší než počítače, ktoré sa používali v roku 1969 a ktoré majú na svedomí prvý let na Mesiac.

#3 Automaty na nápoje zabijú viac ľudí než žraloky

Viete si predstaviť, že by sa natočil film, v ktorom by hlavným negatívnym hrdinom bol nápojový automat? I keď to znie absurdne, máme prečo sa ho obávať. Ročne totiž to automat zabije dvoch ľudí, zatiaľ čo žralok napadne ročne len jedného človeka. Možno by teda nebolo od veci pozamýšľať sa aj nad iným scenárom hororu.

#4 Indické „žienky domáce“ v skutočnosti vlastnia až 11 percent svetového zlata

Singing for Rain!
Nie sú to obyčajné ženy, i keď tak na prvý pohľad vyzerajú. Ich manželia im dokazujú lásku naozaj drahými darčekmi, pri ktorých si musia načrieť hlboko do vrecka. Až 18-tisíc ton zlata nájdeme v indických domácnostiach.

#5 Chcete sa v budúcom živote inkarnovať? V Číne na to potrebujete povolenie od úradov

Nemôžete predsa zomrieť a opäť sa vteliť bez toho, aby ste dali žiadosť na príslušné úrady. V Číne vám dokonca musia schváliť aj aktivitu po smrti. Všetko musí byť patrične zaevidované.

#6 Oxfordská univerzita je staršia než Aztécka ríša

Oxford

Môžeme si to rovno spočítať. Oxfordská univerzita bola založená v roku 1096, zatiaľ čo Aztécka ríša sa datuje do roku 1325. Je medzi nimi výrazný vekový rozdiel, a to je už čo povedať.

#7 Pozor, hlúposť je naozaj nákazlivá

Všetci, ktorí si chceme v hlave uchovať aké-také známky inteligencie, by sme si mali dať pozor na nebezpečnú nákazu. Práve vírus ATCV-1 má na svedomí hlúposť. Nakaziť sa ním môžete cez vodu. Prejavuje sa stratou inteligenčnej schopnosti, ako aj zníženou koncentráciou.

#8 Pri zahanbení nám sčervenajú nielen líca, ale i žalúdok

Môže za to hormón adrenalín, ktorý sa prudko vyplaví do tela. Tým sa zvýši cirkulácia krvi a rumenec nám vybehne nielen na lícach, ale aj na povrchu žalúdka.

#9 Rozloha pľúc je približne rovnaká ako rozloha trojizbového bytu

pixabay.com

Verili by ste tomu, že ak by sme rozprestreli pľúca, dostaneme plochu s obsahom približne 75 m²? To je približná plocha trojizbového bytu. Celkom slušné, však?

#10 Odtlačky prstov koaly a človeka sú totožné

Kto by si myslel, že sa najviac podobáme na toto rozkošné zvieratko? Podľa vedcov máme s koalami takmer identické odtlačky prstov. Pod mikroskopom by ste len ťažko určili, či analyzovaný odtlačok patrí koale alebo človeku.

#11 Slimák má viac zubov než žralok

pixabay.com

V tom klzkom, bezbrannom tvorovi sa ukrýva poriadny chrup. Slimák môže mať od 12 do 20-tisíc zubov, ktorými však veľa vody nenamúti. Počuli ste už o niekom, koho pohrýzol slimák?

#12 Modlivka má 5 očí a 1 ucho

Ktovie, čo môže za tento nepomer. Jediné ucho sa dokonca nachádza na žalúdku. Pevne veríme, že druhý kus modlivke vôbec nechýba.

#13 Viagra vznikla náhodou

Pôvodne mal tento liek pomáhať pri liečbe srdcovo-cievnych ochorení. Úplnou náhodou však vedci objavili (ne)žiadúci účinok, ktorý potešil najmä pánov. Od vtedy je táto modrá tabletka slávna po celom svete.

Veríme, že vás dnešné zvláštnosti pobavili a presvedčili, že na svete je stále kopec vecí, ktoré nás neprestanú udivovať.

Pozri aj: Motýle pijú krv a vombat produkuje štvorcové výkaly. 10+ ťažko uveriteľných faktov o zvieratách, ktoré vás prekvapia

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)