Foto: Profimedia

Ľudí zo svojho blízkeho okolia dokázala takto poriadne pobaviť.

Uplynulý štvrtok svet zasiahla smutná správa o smrti kráľovnej Alžbety II. Odvtedy médiá zaplavili rôzne príbehy z jej života, ktoré ju priblížili verejnosti. „Ľudskejšou“ ju robí aj odhalené tajomstvo, s ktorým sa podelila krajčírka Angela Kelly. Podľa LAD Bible prezradila, že kráľovná mala skutočne zaujímavý zmysel pre humor. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Angela Kelly sa ešte v roku 2007 zdôverila, že kráľovná Alžbeta II. disponovala originálnym talentom, ktorý dokázal vyčariť ľuďom poriadny úsmev na tvárach. Tým talentom bola jej unikátna schopnosť napodobniť britské regionálne prízvuky.

Foto: TASR/AP – Adam Butler

Dokázala skvele imitovať

Že je to skutočne tak, potvrdili aj ďalší zamestnanci kráľovskej rodiny. Paul Burrell, bývalý komorník princeznej Diany vysvetlil, že kráľovná rada počúvala rôzne britské regionálne prízvuky počas jej ciest.

Sama dokázala niekoľko z nich napodobniť, čo ľudí v jej okolí príjemne rozosmialo. Burrell ju opísal ako skvelú imitátorku.

Mala zmysel pre humor

To, že kráľovná Alžbeta II. disponovala zmyslom pre humor, potvrdila aj v rozhovore s Davidom Attenboroughom.

V jednej z jeho častí totiž zažartovala o svojej smrti, keď na margo negatívnych klimatických zmien v nasledujúcich 50 rokoch povedala, že ona tu už vtedy nebude. Pousmiala sa ona, aj Attenborough.