Foto: Pexels

Byť vegetariánom je naozaj ťažké. Tak sa aspoň zdá podľa novej štúdie, ktorá preukázala, že chuť mäsa je silnejšia ako láska ku zvieratám.

Pokiaľ sa niekto vydá na dráhu vegetariánskeho stravovania môže mať na to rôzne dôvody. Môžu to byť zdravotná príčina či osobné presvedčenie. A väčšina ľudí, ktorí nejedia mäso, berú svoje presvedčenie prísne a ortodoxne. Avšak podľa nového prieskumu mnohí vegetariáni tajne konzumuje mäso. Zistilo sa totiž, že z celkového počtu 1789 zapojených vegetariánov sa až 37% priznalo, že na párty či pri príležitosti požitia alkoholu si niekedy doprajú mäso.

V podstate to môžeme chápať tak, že až tretina ľudí, ktorí na vás občas škaredo pokukujú keď konzumujete mäso, končia svoje piatkové hýrenie práve tým, že si užijú poriadne tučný kebab. V prieskume sa autori vegetariánov tiež pýtali ako často zakončujú svoje piatkové relaxačné návštevy podnikov nezdravým a mäsitým jedlom. Až 34% percent ľudí sa priznalo, že vždy keď sú opití a navštívia pri tom centrum mesta, konzumujú mäso. 26% percent z nich prezradilo, že v čase opitosti konzumujú mäso pomerne často a 22% povedalo, že sa k niečomu podobnému uchýlia len občas.

Pexels

Skupiny, ktorá mäsu stále podlieha sa výskumníci opýtali o aký typ jedla najčastejšie ide. Pokiaľ si myslíte, že je to šťavnatý steak alebo chutný losos, ste na omyle. Je to kebab. V neposlednej rade však ide aj o rôzne burgre, slaninu, vyprážané kurča alebo párky. Prieskum viedla stránka VoucherCodesPro, ktorá však nebola prvá, ktorá prišla so záujmom o túto problematiku. Minulý rok štúdia, ktorú viedla Rada pre výskum humánnosti zistila, že 5/6 Američanov, ktorí sú v súčasnosti vegetariánmi sa skôr či neskôr vrátia k pestrému jedálničku.

Pexels

Pre tých vegetariánov, ktorí majú stále správny smer a veria svojmu presvedčeniu, teda aspoň pokým sú triezvi, má zakladateľ VoucherCodesPro, Geroge Charles radu. Vlastne sú to skôr slová smerované pre ich priateľov alebo kohokoľvek, kto ich odprevádza domov. „Myslím si, že je dôležité, aby vegetariánov, ktorí podliehajú hriešnym myšlienkam, podržali ich priatelia v čase opitosti a zakázali im jesť mäso, pretože je viac než jasné, že na druhý deň by to konzumenti ľutovali.

Pozri aj: Kde sa vo svete nachádza najviac vegetariánov? Táto mapa vám to prezradí

munchies.vice.com
Príbehy
0
Komentovať (0)