foto: Twitter

Do reštaurácie úplne nahí. Brali by ste takýto nápad aj na Slovensku?

S výberom oblečenia do tejto parížskej reštaurácie si veru nemusíte robiť ťažkú hlavu. Stačí vám sprcha a rúcho Evy či Adama. Francúzi totižto len pár dňami otvorili prvú reštauráciu, ktorá obslúži úplne nahých zákazníkov. Otvorenie sa stretlo s veľkým úspechom a viacerí predpovedajú netradičnej reštaurácii skvelú budúcnosť.

Francúzi nahotu neberú ako niečo desivé. Práve naopak. Nudistom sa snažia uľahčiť život. V tejto krajine nájdeme vychýrené nudistické pláže a viac ako 460 kempov pre milovníkov nahoty. Samotné nahé telá sa stali neoddeliteľnou súčasťou umenia. Ak vám teda vadí zbytočná vrstva oblečenia, vyberte sa do novootvorenej reštaurácie O´naturel, ktorá sa nachádza v Paríži. Otvorili ju len v piatok. V priestoroch reštaurácie bola síce uzavretá spoločnosť, avšak členovia Asociácie parížskych nudistov si ju nevedia vynachváliť. Nečudo, veď cítia sa v nej ako ryba vo vode.

Reštaurácia, ktorá polarizuje spoločnosť

Posted by O'naturel on Freitag, 3. November 2017

V dnešnej dobe si už môžeme vyberať, kam sa ideme najesť. Niekto preferuje taliansku, indickú či čínsku kuchyňu. Reštaurácia O´naturel je však pre ľudí s pozitívnym vzťahom k telu. Zopár miestnych pre reštauráciu tohto typu nemá pochopenia, avšak majitelia veria, že s ich podnik nájde svoju klientelu. Dočkali sa značnej podpory Asociácie parížskych nudistov, ktorým sa veľmi zapáčil netradičný nápad. Preto sa manažéri reštaurácie, Mike a Stephane Saadovci, rozhodli prvý večer venovať práve im.

Majitelia reštaurácie však mysleli aj na susedov, ktorých rozhodne nechcú obťažovať. Zvonku sa reštaurácia ničím nelíši od ostatných. Len vnútri zistíte, že sa niečo deje. Pri vstupe do reštaurácie vás obsluha taktne poprosí, aby ste si nechali oblečenie v šatníku. Potom vás prizve k stolu a môžete večerať. Reštaurácia má 40-miestnu kapacitu a za večeru tu zaplatíte približne 30 eur. Každopádne, návšteva tohto podniku bude pre vás zážitok na celý život. Už pár hodín po otvorení má O´Naturel zarezervované termíny na tri týždne dopredu.

pixabay.com

Na Slovensku by sa asi takáto reštaurácia asi neujala, ešte stále sme dosť prudérni na to, aby sme sa dokázali na verejnosti vyzliecť donaha. Vo Francúzku je však nudizmus naozaj „in.“ Viac ako 2,6 miliónov obyvateľov praktizuje nudizmus. To je takmer polovica Slovenska. Francúzi si však nerobia ťažkú hlavu z toho, ako vyzerajú. Ktovie, možno by sme sa mohli od nich inšpirovať.

Pozri aj: Keď uvidíte, ako sa menili hranice Slovenska počas histórie, už nikdy sa naň nebudete pozerať rovnako

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)