Foto: facebook.com (Wandererove Segry)

Dievčenská kapela Wadererove Segry uverejnila dnes svoj druhý videosingel k emotívnej pesničke Wanderer.

Videoklip si talentované muzikantky natočili svojpomocne. Vznikol v Medzeve a natáčanie im zabralo dva dni. Kým ústrednou postavou pesničky je Wanderer, hlavnú úlohu prenechali dievčatá v obrazovom spracovaní novinky šestnásťročnej študentke tanca Katke Krištófovej.

Pri výbere aktuálneho singla mali Wandererove Segry jasno od začiatku, pretože chceli všetkým zodpovedať otázku o pôvode názvu kapely. „Pre nás je Wanderer podstata všetkého i smeru cesty. Je naším spoločným slnkom, zmyslom putovania – wandererovania,“ hovorí klávesáčka Adrienne Klotková a basgitaristka Anett Fabianová dodáva, že ide o „človeka, ktorý nachádza dobro, silu a inšpiráciu v každom prítomnom okamihu.“

K emotívnej pesničke natočili svojpomocne pôsobivý videoklip. Keďže ich inšpiruje príroda, vznikal vo Vyšnom Medzeve a v okolitom lese Hummel. Ako priznáva speváčka Natalie Klotková „príroda je veľkou súčasťou našich životov. Väčšinu nášho voľného času trávime práve v nej, dáva nám pocit bezpečia i pokojného života, ktorý sa v rušných mestách veľmi ťažko hľadá. V nej sme a môžeme byť slobodné a bez akýchkoľvek pravidiel, zákazov či príkazov. Inšpiruje nás, je našou múzou i matkou.“

Pre stvárnenie roly Wanderera hľadali hudobníčky niekoho, kto im je blízky. Dokonale sa im na to hodila mladá študentka tanca Katka Krištófová. Ich rozhodnutie vysvetlila akordeonistka Mishelle Fabianová. „Od začiatku sme mali predstavu dievčaťa tancujúceho v lese a Katka bola na túto rolu tancujúcej divožienky ideálna. Je na nej úžasné, že svojím tancom dokáže prejaviť svoj názor.“

Novinka Wanderer sa objaví na zatiaľ bezmennom pripravovanom albume. „Wanderer môže byť každý človek, ktorý si nazrie do hĺbky svojej duše, prijme samého seba, pochopí, že práve v jedinečnosti je krása. Nasleduje to čo, ho napĺňa a robí šťastným a druhých berie ako seberovných, pretože všetkým je spoločná naša zem,“ dodáva na záver gitaristka Nikol Klotková.

Novinka Wanderer sa objaví na zatiaľ bezmennom pripravovanom albume. Skupina Wandererove Segry sa verejnosti predstavila na jar tohto roka s pesničkou Slunečnice. Aj tú dievčatá ponúkli spolu s videoklipom, ktorý si vytvorili sami. Ide o animované lyric video na štýl bábkového divadla či starých rozprávok, ktoré ich inšpirovali. „Slunečnice sú jednou z prvých pesničiek, ktorú sme zložili v češtine. Máme veľa vlastných pesničiek, ale túto sme si vybrali, pretože nám v nej nič nechýba a sme s ňou maximálne spokojné,“ povedala o prvom singli Natalie, najmladšia členka zostavy, ktorá v čase jeho vydania ešte navštevovala základnú školu.

Ako prezradila jej sestra Nikol, spočiatku skladali v angličtine, no napokon prešli plynule na češtinu, aj keď ich domov je na východe Slovenska. „Náš otec je Čech, takže je to pre nás prirodzený jazyk. Ale po hudobnej stránke nám čeština príde flexibilnejšia a lepšie sa nám v nej skladá. Samozrejme to nie je čistá spisovná čeština, často do nej naschvál vkladáme slovenské slová,“ vysvetlila gitaristka, ktorá je väčšinovou autorkou hudby a textov.

„Inšpirujeme sa tým, čo momentálne počúvame. A keďže už máme veľa vlastných skladieb, snažíme sa, aby boli rôznorodé. Väčšinou prinesiem nejaký nápad na gitare a ten potom spoločne rozpracujeme. V každej pesničke nechávame vyniknúť každú členku skupiny so svojím nástrojom,“ dodáva.

 

Edo Kopček
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy