Foto: effekt.dk

Michaela Galambošová / / Série
Jedinečný špirálovitý chodník, ktorý vzniká neďaleko Kodane, je fantastickou ukážkou toho, ako sa dá vytvoriť niečo jedinečné. Dokonca bez toho, aby tým utrpela okolitá príroda.

Dánske architektonické štúdio EFFEKT prišlo s vynikajúcim nápadom. Pre všetkých milovníkov prírody vytvorilo netradičný špirálový chodník v korunách stromov, ktorý sa nachádza v dánskych lesoch  Glisselfeld Kloster, ktoré sú vzdialené približne hodinu cesty južne od Kodane. Ak všetko pôjde podľa plánu, jedinečná stavba by mala byť sprístupnená už budúci rok. 

Okrem netradičného tvaru vyhliadkovej veže ponúka tento projekt aj zopár ďalších plusov. Nezasahuje do životného prostredia, a bude prístupný aj vozičkárom či mamičkám s kočíkom. Vychádzkový chodník je dlhý 600 metrov, pričom jeho dominantou je špirálovitá vyhliadková veža, ktorá vás vyvedie do výšky približne 45 metrov.

Dostanete sa tak nad vrcholky stromov, a odtiaľ je už naozaj slušný, 360-stupňový výhľad na okolitú krajinu. Tento jedinečný projekt by mal byť dokončený budúci rok.  Tvorcovia projektu sa rozhodli zachovať staré stromy a zbytočne tak nezasahovať do ekosystému. Projekt Treetop Experience je skvelým príkladom toho, že ak sa dá, tak to ide aj ekologicky. Bez všadeprítomného ničenia krajiny, hory skla a betónu.

Pozrite sa na tento unikátny chodník:

Pozri aj: Chodník korunami stromov v Bachledovej doline sprístupnia už v piatok

boredpanda.com

 

0
Komentovať (0)