Foto: TASR - Oliver Ondráš

Toto miesto jednoznačne stojí za návštevu.

Iste sa mnohí z vás tešia z toho, že jar je konečne tu. Veľa stromov je v plnom kvete, medzi nimi aj čerešne. Vedeli ste ale, že na Slovensku máme obec, ktorá je hotovým čerešňovým rajom?

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako upozorňuje web Dnes24, podľa združenia Alter-Nativa, obec Brdárka si vyslúžila titul tej najoptimistickejšej obce Slovenska. Ku koncu minulého roka v malej malebnej dedinke v Rožňavskom okrese oficiálne žilo len 60 obyvateľov, no zato tu kvitne až 4 000 čerešní.

Foto: TASR – Oliver Ondráš

Navštívte čerešňový raj

Obyvatelia sa naozaj starajú o to, aby sa im tu žilo dobre a okrem priateľskej atmosféry tu natrafíte napríklad na altánok s vegetačnou strechou či dedinskú pec na pečenie chleba. Predstavte si, ako sedíte s krajcom čerstvého chleba pod altánkom a všade naokolo vás obklopujú rozkvitnuté čerešne. Nie nadarmo sa obci hovorí aj čerešňový raj a každoročne láka turistov z rôznych kútov Slovenska.

Foto: TASR – Branislav Caban

Obec sa dokonca rozhodla spojiť prírodu s umením a minulý rok v máji sa tu odohrala udalosť s názvom Hudba v čerešňovom raji. V Brdárke sa ale naučíte vyrábať aj japonskú keramiku Raku a v priebehu celého roka tu natrafíte a naučíte sa aj mnoho ďalších zaujímavostí. Ak ste teda ešte v Brdárke nikdy neboli, myslíme si, že nie je na čo čakať. Je ideálny čas urobiť si výlet do čerešňového raja.

Foto: TASR – František Iván
Uložiť článok

Najnovšie články