foto: facebook.com/up city

Bratislava sa znova posúva o krok vpred smerom k ekologickému mestu budúcnosti.

Je to aj vďaka projektu up! City, ktorý v sebe spája prvky mobility, moderných technológií a oddychových zón. Veľké veci sa dejú predovšetkým pred Starou tržnicou. Stará tržnica je už niekoľko desaťročí miestom spoločenských aktivít a stretnutí obyvateľov hlavného mesta, ako aj návštevníkov z iných kútov Slovenska, či sveta. Dnes sa tu nachádza aj základňa up! city, vďaka ktorej toto miesto dýcha históriou a zároveň sa stáva centrom moderného života.

Nájdeš tu 7 vozidiel Volkswagen e-up! Zapožičanie na jednu hodinu ťa bude stáť cenu, ktorú bežne dáš za raňajky v centre, čiže 4 eurá. Ak nechceš riešiť parkovanie a chceš vždy zadarmo a bez problémov parkovať pred Starou tržnicou, s Volkswagen e-up! môžeš.

Ak potrebuješ auto na celý deň, zaplatíš 35 eur, ak na pol dňa, cena je 25 eur. Celý proces „vybavovačiek“, aby si držal v rukách kľúče od elektro auta, trvá necelých 10 minút. Stačí vojsť do kancelárie v Starej tržnici, preukázať sa občianskym preukazom, vodičákom a mať na karte aspoň 300 eur, ktoré poslúžia ako záloha.

Tu by parkovali e-upy… ak by neboli práve všetky požičané. Tešíme sa, že máte o up! city taký záujem! Budeme radi, ak vyskúšate aj naše ďalšie služby, napríklad prenájom bicyklov či kolobežiek. 🙂

Posted by up city on Montag, 31. Juli 2017

Ak si v Bratislave na návšteve, vybrať si môžeš zo 6 predvolených trás. Jednoducho sa necháš viesť navigačným systémom vo vozidle, zatiaľ, čo objavíš zákutia hlavného mesta s praktickým vozidlom na čistý pohon. K autu dostaneš dokonca aj kartu, s ktorou si e-up! dobiješ v jednotlivých elektro nabíjacich staniciach. Pre rodiny s deťmi sú pripravené aj autosedačky.

V Bratislave sa vyčasilo, čo takto využiť nedeľné poobedie na výlet? V e-up navigácii nájdete rôzne predvolené trasy po Bratislave a okolí, alebo si môžete vybrať vlastnú.

Posted by up city on Sonntag, 20. August 2017

Vozidlá up city! sú pritom rýdzo slovenské, keďže sa vyrábajú priamo v Bratislave. Bratislavský závod je dokonca svetovým unikátom, nakoľko ako prvý v roku 2013 začal vyrábať elektrické autá v koncerne Volkswagen. Do dnešného dňa sú jediní, ktorí daný model e-up! vyrábajú.

Ak ťa, elektro vozidlá nelákajú a chceš využiť pekné počasie, na rovnakom mieste máš možnosť si požičať aj moderné elektrické bicykle, cargo bicykle alebo elektrokolobežky.

Dnes je síce daždivo, no budúci víkend by mal byť opäť pekný. Čo takto si naplánovať výlet na VW e-up? Všetko pohodlne vybavíte v našom kontaktnom mieste, ktoré je otvorené každý deň od 10:00 do 22:00! 🙂

Posted by up city on Sonntag, 6. August 2017

V projekte spojili sily spoločnosti Volkswagen Slovakia, Aliancia Stará tržnica spolu s partnermi — mesto Bratislava, Cyklokuriér Švihaj Šuhaj a ZSE.

Viac o projekte up-city sa dozvieš TU.

Pozri aj: Na jeho fasáde bude takmer tisíc rastlín. Na Slovensku vynikne prvý obytný dom, ktorého základným architektonickým prvkom je vertikálny zelený porast

startitup.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy