Foto: SITA/AP

Doteraz ešte žiadna krajina nezaznamenala viac než milión pozitívnych za jeden deň.

Spojené štáty zaznamenali za jediný deň viac než milión prípadov nákazy koronavírusom. Ide o svetový rekord, uvádza Univerzita Johnsa Hopkinsa. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.

Prípady sa oproti minulému týždňu zdvojnásobili

Toto číslo (1,084 milióna) zaznamenané za pondelok predstavuje takmer dvojnásobok počtu prípadov spred týždňa (544 000), upozorňuje agentúra DPA. Doterajším denným maximom v USA bolo necelých 600 000 prípadov z 30. decembra.

Foto: unsplash

Počet úmrtí s covidom ostal stabilný – za pondelok zaznamenali 1693 úmrtí. Tieto údaje však vzhľadom na sviatky nemusia byť kompletné, pripomína DPA. Podľa odhadov Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) pripadalo na nákazlivejší koronavírusový variant omikron ku koncu decembra 58 percent všetkých zachytených prípadov infekcie.

Počet ľudí prijatých do nemocníc s covidom pred Vianocami poklesol, avšak podľa prognózy CDC by mohol v nasledujúcich týždňoch opäť narásť. V 330-miliónových USA sa doteraz nakazilo koronavírusom viac než 56 miliónov ľudí, pričom 827.000 ľudí s ochorením COVID-19 zomrelo. Celkovo 62 percent populácie je plne zaočkovaných, dovedna 33,4 percenta ľudí má za sebou už aj posilňujúcu dávku vakcíny.

0
Uložiť článok
Komentovať