Foto: twitter.com

StartItUp.sk / / News
Mauro Morandi sa v myšlienkach veľmi rád vracia do detstva. S nadšením rozpráva svoj zaujímavý príbeh čiernej ovce.

Rebelská nátura sa u neho prejavovala už od deviatich rokov, keď prvýkrát ušiel z domu. V škole bol netrpezlivý a v rodine sa cítil frustrovaný. Cítil, že toto nie je život, ktorý by chcel žiť. Celá moderná spoločnosť mu pripadala nastavená na jediný cieľ, a tým sú moc a peniaze. Nesúhlasil s tým. Už ako teenager začínal mať pocit, že do tejto spoločnosti vlastne ani nepatrí.

Jeho sen sa stal skutočnosťou pred 29 rokmi, keď sa rozhodol so spoločnosťou nadobro rozlúčiť a opustiť s pár priateľmi Taliansko. Ich pôvodným cieľom bola Polynézia, ktorá je plná nádherných ostrovov. Chceli nájsť nejaký piesočnatý, kde by sa mohli usadiť. Miesto toho však v priebehu cesty natrafili na ostrov Budelli, ktorý leží medzi Korzikou a Sardíniou. Návšteva tohto ostrova však splnila životný sen iba jednému z nich, a to Maurovi.


K rodine sa vrátiť nechystá

Ostrov sa v priebehu rokov ocitol v rukách množstva súkromných vlastníkov, ktorí tu však často nebývali. Na ostrove sa tak nachádzal človek, ktorý sa oň staral a strážil ho. V čase príchodu Maura sa táto osoba chystala na zaslúžený dôchodok a náš rebel sa rozhodol, že by mohol byť jeho nástupcom. Sen o opustení civilizácie sa stal skutočnosťou.


V roku 1989 sa stal oficiálnym strážcom ostrova. Mnoho ľudí by bez spoločnosti na ostrove jednoducho nevydržalo. Mauro však pokoj miloval a keď na ostrov zablúdili turisti, dokonca sa im vyhýbal.


Takto fungoval po mnohé roky. Sem-tam sa však rozhodol trošku podeliť o krásu ostrova s návštevníkmi. Postupne nadväzoval vzťahy s turistami až sa stal ostrovným sprievodcom. Veľmi rád komunikuje hlavne s deťmi. Snaží sa v nich vzbudiť lásku k prírode. Samota je však jeho najlepším priateľom. Vysnívaný život sa však mohol skončiť. Ostrov sa dostal v roku 2016 do rúk vláde a úloha strážcu sa stala nadbytočnou. Petícia, ktorú podpísalo 18 000 ľudí ho však zachránila.


Širšia verejnosť nemala o Maurovi ani len tušenia. Všetko sa zmenilo, keď úrady v roku 2016 na ostrov nainštalovali Wi-Fi a Mauro sa rozhodol zdieľať krásy „svojho“ ostrova s celým svetom. Aj napriek tomu, že má na pevnine svoju rodinu, túži svoj život dožiť na milovanom ostrove.

startitup.sk, cnn.com , wikipedia.org
0
Komentovať (0)