foto: Oh Dag Yo - Los Angeles - Photography/Facebook

Michal Blaško / / Kultúra
Predstavujeme tohtoročnú hlavnú hviezdu v elektronickom žánri. 

Pripravte sa na veľkolepú oslavu desiateho výročia festivalu Uprising, ktorý do svojho programu pridáva legendárnu formáciu, jedno z najzvučnejších mien vo svete elektronickej hudby a priekopníkov drum&bassu. Na Zlaté piesky v auguste mieria Pendulum Dj Set & Verse s exkluzívnou show pre slovenské publikum.

Legendy z austrálskeho Perthu sa preslávili najmä miešaním hard rocku s elektronickou hudbou, prevažne drum&bassom. V roku 2003 sa presťahovali do Veľkej Británie, kde si okamžite získali pozornosť dnes už klasickým singlom Vault. Nasledoval nadčasový debutový album Hold Your Colour z 2005, ktorý dodnes nestratil na kvalite a výrazne ovplyvnil zvuk svojho žánru. Po tomto prevratnom albume sa Pendulum rozrástlo o ďalších členov a začali popri Dj Setoch vystupovať aj v kapelnej formácii, ktorá sa v roku 2012 rozpadla. Albumami In Silico z roku 2008 a Immersion z 2010 utvrdili svoju pozíciu svetového leadra a priekopníka d’n’b hudby. Pendulum svojou tvorbou zožali celosvetový úspech, otriasli celou scénou a ako prví sa s drum&bassom presadili v mainstreame.

Projekt Pendulum Dj Set príde na Uprising Festival 2017 predstaviť spoluzakladateľ formácie, dj a producent, Paul Harding aka El Hornet spolu s Mc Verse, ktorí v rámci jediného vystúpenia na Slovensku toto leto ponúknu prierez ich celej tvorby, ale aj novinky svetovej produkcie a svoje mnohé remixy. Pripravte sa na nesmrteľné hity ako „Another Planet“, „Slam“, „Witchcraft“, „Voodoo People“, „Tarantula“ a mnoho ďalších, ktoré do veľkej miery ovplyvnili zvuk dnešnej elektronickej hudby.

Desiaty ročník festivalu Uprising sa uskutoční 25. a 26. augusta 2017 v Bratislave na Zlatých pieskoch. Pridajte sa k pompéznej oslave jubilea jedného z najpopulárnejších festivalov u nás s menami ako Alpha Blondy, Irie Révoltés, Macka B, Congo Natty, General Levy, Foreign Beggars, Vandal, 5‘nizza či domáci Medial Banana.

Vstupenky na Uprising sú dostupné na stránke uprising.sk.

uprising.sk
Komentovať (0)