Foto: flickr.com (Brian Solis)

Ďalšia skvelá novinka, ktorou sa najznámejšia sociálna sieť priblížila modernej dobe.

Facebook už dávno nie je len nástrojom, ktorý využívame na súkromné účely. Pre nejedného z nás je nielen pracovným nástrojom, ale i hlavným zdrojom recenzií rôznych služieb či podnikov. Nemálo ľudí si „preklepne“ nový kozmetický salón či reštauráciu práve na Facebooku. A keďže ich je čoraz viac, tvorcovia siete sa rozhodli pre ďalší krok. Už o niekoľko mesiacov si budeme môcť objednať jedlo práve na tejto obľúbenej sociálnej sieti. 

Všetko je na webe. A dokonca už aj na Facebooku, ktorý nám chce ušetriť čas. Preto sa Mark Zuckerberg spojil s viacerými spoločnosťami, ktoré majú na starosti objednávanie jedla (Five Guys, Papa John’s, Chipotle, TGI Friday’s a  Delivery.com) a výsledkom ich spolupráce je jednoduché tlačidlo „Order Food“ (Objednať jedlo). Tak si budú môcť najmä americkí užívatelia najnavštevovanejšej sociálnej siete na svete objednať donášku jedla rovno pred ich prah. My si na túto službu budeme musieť počkať, ale myslíme si, že myšlienky nie je na zahodenie a určite by sa ujala aj u nás. Veď bolo by skvelé, keby sme nemuseli obvolávať miestne pizzerie či reštaurácie, ale všetko by sme vybavili kliknutím na jedno tlačidlo.

Facebook.com

Nie je to len tak

pixabay.com

V prvom rade to má užívateľom uľahčiť život. Okrem objednania jedla si budeme môcť skontrolovať recenzie na jednotlivé podniky od našich priateľov. No vývojári sa „nebabrú“ s novou funkciou len z čistého srdca. Zuckerberg vníma, ako rastie konkurencia ostatných sietí. Preto chce, aby sme na Facebooku trávili ešte viac času. A objednávka jedla je len ďalšou funkciou, ktorá nám ukradne pár minút času v prospech Facebooku.


V súčasnosti je táto služba v testovacej fáze. Avšak podľa viacerých odborníkov je len otázkou času, kedy bude bežnou súčasťou Facebooku. Na jednej strane nám to naozaj uľahčí život. Ale na druhej strane hrozí, že sa budeme ešte viac izolovať do vlastných ulít. Veď vyjsť sa najesť do neďalekej reštaurácie, v ktorej máme ešte aké-také možnosti sociálnej interakcie, predsa nie je na zahodenie. Inak bez pripojenia na internet budeme úplne stratení.

A čo vy? Brali by ste takúto možnosť aj na Slovensku?

Pozri aj: Tieto úžasné časozberné snímky vám v priebehu niekoľkých sekúnd ukážu, čo sa stane s jedlom, ak ho zabudnete odložiť do chladničky

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy