Foto: ilustračné, SITA

Spravodajský web Kryminform píše, že na Kryme sa v utorok ráno odohrali dva incidenty – okrem výbuchov v muničnom sklade v obci Majske hlásia z Krymu aj požiar v elektrickej rozvodni v meste Džankoj.

Ukrajina je „spokojná“ s výbuchmi na Kryme, ale nehlási sa k zodpovednosti za ne. Ako referuje spravodajský web BBC, povedal to hovorca velenia ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ten poznamenal, že za útoky môže Rusko a dodal, že na vine je zlyhanie ruských síl pri „dodržiavaní protipožiarnych opatrení“.

Ruské ministerstvo obrany skôr uviedlo, že utorňajší výbuch na vojenskej základni vyvolal požiar a neskôr vyhlásilo, že to bola „sabotáž“.

„Nepriateľ nedodržiava protipožiarne opatrenia, a preto má tie problémy, ale, samozrejme, sme spokojní s tým, že Džankoj (miesto na Kryme, pri ktorom nastali výbuchy, pozn.) bol jedným z miest, kde nepriateľ držal svoje helikoptéry a ďalšie vybavenie,“ povedal Ihnat.

Dva ranné výbuchy, neskôr aj južne od Simferopolu

Spravodajský web Kryminform píše, že na Kryme sa v utorok ráno odohrali dva incidenty – okrem výbuchov v muničnom sklade v obci Majske hlásia z Krymu aj požiar v elektrickej rozvodni v meste Džankoj, ktoré sa nachádza asi 25 kilometrov od Majského. Môžete si o tom prečítať na tomto odkaze.

Výbuchy boli v utorok popoludní hlásené aj na ďalšom mieste ukrajinského polostrova Krym, anektovaného Ruskom v roku 2014. K explóziám došlo južne od tamojšej metropoly Simferopol, informoval portál britského denníka The Guardian.

Simferopol sa nachádza na polostrove južnejšie, zhruba 93 kilometrov od miesta ranného výbuchu ruského muničného skladu, ktorý zničil železničnú trať na severe neďaleko neďaleko mesta Džankoj. Utrpeli pritom zranenia dvaja ľudia.