OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Kreatívnom a kultúrnom centre Nová Cvernovka na Račianskej ulici sídli viac ako 40 ateliérov plných vizuálnych umelcov.

Diela vybraných výtvarníkov, maliarov, grafických dizajnérov a fotografov odprezentuje výstava Umenie z Cvernovky. Ide o prvú zo série výstav, kde návštevníci spoznajú aktuálnu tvorbu umelcov, ktorí v tomto centre pôsobia. Diela budú od 22. – 24. septembra vystavené v priestoroch Artattacku.

Na prvej výstave sa odprezentujú maliarka Monika Pascoe Mikyšková, fotograf Richard Kučera Guzmán a fotograf Marek Würfl. Priestor dostanú aj študenti ateliéru VŠVU – IN/OUT základňa pre súčasné umenie. V sekcii knižný dizajn budú vystavené knižky od grafických dizajnérov Pavlíny Morháčovej či Emila Drličiaka.

Víkend otvorí piatková vernisáž, kde zahrá Dj Paul Muts. V sobotu sa návštevníci môžu zúčastniť kreatívneho workshopu a vypočuť si diskusiu pod taktovkou Čerstvé ovocie.

Celý program a informácie o vystavujúcich sú na stránke artattack.sk alebo priamo v evente na Facebooku.

Artattack zastrešuje diela a práce slovenských interpretov a vydavateľstiev a organizuje urbánne stretnutia. V kreatívnom a kultúrnom centre Nová Cvernovka bude reprezentovať aj tvorbu z ateliérov umelcov, ktorí tu sídlia.

TS ArtAttack
Príbehy
0
Komentovať (0)