Foto: Miami Herald

Matej Mensatoris / / News
Geniálny vynález troch dievčat z Floridy dokáže okamžite zistiť, či vám niekto do nápoja nasypal drogu.

Určite ste už o tom počuli. Dievčatá sa dobre zabávajú na párty a popíjajú drinky či kokteily. V tom im nejaká podozrivá osoba nepozorovane nasype niečo do nápoja. Zábava sa tak okamžite zmení na desivý horor. Omámené dievčatá sa potom prebudia na neznámom mieste s veľkým „oknom“ následne prichádza vytriezvenie a krutý návrat do reality. Takýto scenár by sa však už čoskoro mohol stať minulosťou a to vďaka vynálezu troch študentiek, ktoré vynašli slamku meniacu farbu, ak sa v nápoji nachádzajú drogy. 

Victoria Roca, Susana Cappello, a Carolina Baigorri sú tri študentky z floridského Miami. Dievčatá prišli na nápad spojiť dokopy už dva existujúce výrobky a tým zabrániť sexuálnym úchylákom a deviantom, aby zneužívali bezbranné dievčatá. Zlúčili indikátor na drogy a slamku, ktorú spravidla dostanete do každého drinku.

Slamka je navrhnutá tak, že má na sebe dva indikačné prúžky, ktoré, ak sa dostanú do kontaktu s drogami, zmenia svoju farbu. Vďaka tomu sa každé dievča dozvie, či je jej nápoj bezpečný.

Inovatívna slamka dokáže zaznamenať stopy po najbežnejších drogách, ktoré sexuálne labilní jedinci sypú do nápojov. Ide o rohypnol, ďalej je to droga GHB (gamma-hydroxy-butyrát), nazývaná tiež tekutá extáza a ketamín. Dievčatá tiež myslia na prírodu a životné prostredie a chcú, aby slamky boli vyrábané z plastu šetrnému k životnému prostrediu.

„Vieme, že naše slamky nezabránia všetkým znásilneniam, ale veríme, že dokážu znížiť ich počet. Navyše tak môžu zabrániť aj  nebezpečným situáciám, ktoré vždy súvisia s konzumáciou drog“ povedala Carolina Baigorri.

Študentky Victoria Roca, Susana Cappello, a Carolina Baigorri bojujú proti znásileniam.

Miami Herald

Ako zbraň proti ním vytvorili slamku, ktorá dokáže zaznamenať drogy v nápoji.

Miami Herald

Trio dievčat spojilo slamku a test na prítomnosť najbežnejších drog, ktoré používajú devianti na omámenie dievčat.

Miami Herald

Koniec slamky zmodrá, ak sa stretne s látkami ako je napríklad Rohypnol, GHB či ketamín.

Youtube

„Určite naša slamka nezabráni všetkým znásilneniam, no veríme, že dokáže znížiť ich počet“ uvádzajú dievčatá.

Miami Herald

Pozrite si video, v  ktorom dievčatá prezentujú ich geniálny vynález:

Pozri aj: Ako dlho ostanú nelegálne drogy v ľudskom tele? Toto by ste mali určite vedieť

boredpanda.comtwentytwowords.com
0
Komentovať (0)