foto: Unsplash, Wikimedia

Transsibírska magistrála láka ľudí z celého sveta. A zlákala aj nás.

Transsibírska magistrála je najdlhšou železničnou traťou sveta. Meria neuveriteľných 9288 kilometrov a pôvodná trať spája Moskvu so strategicky významným mestom Vladivostok. Tento, v 20. storočí, megalomanský projekt zabezpečil Rusku kvalitné a na tú dobu rýchle dopravné spojenie medzi európskou a ázijskou časťou najrozsiahlejšej krajiny sveta. Dnes sa z Moskvy cez Transsibírsku magistrálu môžete dostať až do Pekingu. Trasa vedie cez najvýznamnejšie ruské mestá, divokú mongolskú prírodu a neobchádza ani Čínsky múr.

Transsibírska magistrála ide ako teplé rožky. Je to jedna z najzaujímavejších ciest sveta, a na Slovensku je o ňu neuveriteľný záujem. A nielen na Slovensku. Rozhodli sme sa, že vám ju spoločne s Martinom Navrátilom prinesieme online. Ako? No predsa live pomocou storíčok na našom Instagrame.

[imagebox maintitle=”Sleduj celú našu cestu magistrálou” subtitle=”Každý deň ju podrobne dokumentujeme na našom Instagrame @interezsk” image=”https://www.interez.sk/wp-content/uploads/2018/01/vlak-1.jpg” color=”white” space=”50″ link=”https://www.instagram.com/interezsk/”]

Ak už dlho rozmýšľaš nad tým, že by si absolvoval túto trasu, ktorá trvá 6 dní, no ešte stále stojíš na hrane, môžno pre teba máme odpoveď. Pozri si ju online spolu s nami počas jedného týždňa a podľa toho sa rozhodneš, či to naozaj stojí za to. Martin Navrátil precestoval už 166 krajín sveta a túto trasu prešiel už 8-krát, no napriek tomu do toho ide opäť. Tentokrát sa vydáva po stopách československých légionárov.

 

“Ešte som nešiel túto časť Ruska v zime, kedy teploty klesnú pod mínus 40°C. Plus je tam daný ďalší rozmer, a to je prechod cez zamrznutý Bajkal. Veď už v dávnych dobách prechádzal vlak cez zamrznutý Bajkal. Tretí dôvod je ísť po stopách československých legionárov, ktorí prešli ako druhá armáda v dejinách Ruska skrz celé Rusko a Lenin s Trockim z nich mali neskutočný strach. Veď tento počin bol na západe vyhlásený za najdobrodružnejší v 1.svetovej vojne.”

Martin ti od 12. januára ukáže kompletnú cestu do Ruska. Ukáže ti, čo si máš na Transsibírsku magistrálu zbaliť, cez víkend ti ukáže aspoň čo to z Moskvy a v nedeľu v noci nasadá na vlak naprieč Ruskom. Každý deň budeš vidieť, ako vyzerá jedlo, jednotlivé triedy, v ktorých môžeš cestovať, ako vyzerá skutočná ruská zima, ale aj zastávky, ktoré za to skutočne stoja.

“Ukážem nielen ako to vyzerá vo vlaku, kde sa kupujú lístky, ale čo dokáže pani zima. Vedel si, že vodka zamrzne pri mínus 40°C? A ktorý slovenský alkohol nezamrzne? Koľko trvá rybe, kým zamrzne po vylovení? Alebo ako to vyzerá, keď vyhodíš vriacu vodu a padá okamžite sneh?” Toto všetko ti ukáže Martin Navrátil v stories na Instagrame.

Preto neváhaj, a utekaj dať follow na @interezsk, aby ti nič neušlo.

Pozri aj: Transsibírska magistrála: 9288 kilometrov, 80 miest, 16 časových pásiem a nekonečné množstvo zážitkov

0
Uložiť článok
Komentovať