Smerom k paneláku v Prešove už vyrazil unikátny búrací stroj. 214-tonový kolos je určený na búranie vysokých objektov. Vzhľadom na rozsah poškodenia a výšku, v ktorej bude treba pracovať, je táto alternatívna najprijateľnejšia.
Dnes ráno už stroj prišiel na Slovensko a presúva sa smerom k Prešovu. Bol rozdelený na 4 časti a takto je postupne prepravovaný. Polícia upozorňuje vodičov, že predpokladaný čas odchodu z hraničného prechodu Drietoma je medzi 8.00 a 9.00 hodinou po trase Drietoma – Trenčín – Žilina – Martin – Ružomberok – Liptovský Mikuláš – Poprad – Prešov (Mukačevská 7). Očakávaný príchod do Prešova je v popoludňajších hodinách. Odporúča preto, aby si vodiči vyberali trasu, po ktorej konvoj nepôjde.
Jedinečný stroj vlastní česká firma Cannoneer. Tá prejavila veľkú solidárnosť a búracie práce vykoná na paneláku zdarma, jediné čo si nechá preplatiť je preprava tohto kolosu. Práce by podľa SME mali trvať asi 4 dni a firma to chce stihnúť do Vianoc, aby ľudí neotravovali zbytočným hlukom.
Špeciálnym zariadením s teleskopickým ramenom sa budú časti paneláka postupne odstrihávať a jednotlivé kusy sa budú následne zhadzovať dole a to buď do šachty alebo vonkajšou stranou.
Keď mal 8 rokov, fajčil s otcom marihuanu. Než sa z neho stal Iron Man, bol Robert Downey Jr. narkoman a sedel vo väzení
Klincami preťali zápästia, odrezali jazyk, lámali nohy: Ukrižovanie je najbolestivejšia smrť, zabilo aj Ježiša Krista
Tyrkysová voda a piesočnaté pláže. Navštívili sme slovenské jazero, prirovnávajú ho k chorvátskym Plitviciam
Veľkonočný nákup môže byť lacnejší: Porovnali sme ceny v obchodoch, tento tip nám ušetril viac než 10 eur
Boli sme v poslednej reštaurácii z Na nože: Odchádzali sme po 31 minútach, Novákovo jedlo za 16,90 očarilo
Tomáš robí technika na letisku vo Viedni: Lietadlo môže lietať s pokazeným komponentom, nový personál berie 2-tisíc eur












Nahlásiť chybu v článku