foto: A24

S prichádzajúcim letom je tu aj čas ukázať telo, na ktorom ste pol roka pracovali.

Ak sa tak nedialo, nezúfajte. Nikto predsa netvrdí, že hlavná aktivita, ktorú máte v lete podstúpiť, je návšteva pláže či bazénu. Môžete sa napríklad spokojne usadiť do kina a sledovať jeden z mnohých blockbustrov, ktoré do našich sál v nadchádzajúcich týždňoch dorazia. Program je veľmi bohatý a tak si stačí len vybrať.

Avengerov už máme za sebou, no film roka sme ešte stále nevideli. Keďže je ním tradične decembrové Star Wars, my sa pozrieme na tie, ktoré stihneme, kým sa opäť nezačne zmrákať.

Once Upon a Time in Hollywood

Premiéra: 08.08.2019

Samozrejme, že snáď najočakávanejším dielom tohto leta je nová Tarantinovka. Once upon a time in Hollywood nás zavedie do Hollywood na konci 60. rokov, kde nebude chýbať napríklad ani Margot Robbie v úlohe zosnulej Sharon Tate. Narazíme aj na Charlesa Mansona, no okolo jeho vrážd sa film točiť nebude. Sústrediť sa budeme na starnúceho herca a jeho kaskadérskeho dvojníka, ktorých si zahrala dvojica zrelých hercov, Leonardo DiCaprio a Brad Pitt.

Spider-Man: Far from Home/ Spider-Man: Ďaleko od domova

Premiéra: 03.07.2019

Keď už bola reč o Avengeroch, reč ešte zvrtneme späť na Marvel. Ten totiž s filmom Spider-Man: Ďaleko od domova, otvorí štvrtú fázu svojho filmového univerza. Mladý hrdina bude spomínať na Tonyho Starka v európskom objatí. Avšak to len dovtedy, kým mu opäť neskríži cestu agent Nick Fury, ktorý od neho potrebuje pomoc práve tu, na starom kontinente.

Toy Story 4

Premiéra: 08.08.2019

Príbeh hračiek pokračuje opäť. Pokračuje už štvrtýkrát a zdá sa, že Pixar stále nestráca svoj povestný drive. Môžeme sa tak opäť tešiť na návrat Woodyho a Buzza, no tiež na príchod zvláštnej hračky, ktorá tak celkom ani nie je hračkou. Vo filme sa dokonca objaví aj Keanu Reeves, ktorého úloha bola dlho utajovaná. Máme sa na čo tešiť.

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw/ Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

Premiéra: 01.08.2019

Pochopiteľne sa v lete môžeme deliť aj na poriadnu dávku testosterónu, ktorú nám doručia Johnson a Statham, ako Hobbs a Shaw. Rýchlo a zbesilo uvádza spin-off týchto veľmi pútavých postáv a my sa po ôsmych filmoch môžete tešiť na prvú sólovú jazdu. Chýbať opäť nebude hi-tech nepriateľ či vybavenie, za ktoré by sa nehanbil ani Bond.

The Lion King/ The Lion King

Premiéra: 18.07.2019

Leví kráľ sa vracia. A nie, neprichádza s ďalším animovaným pokračovaním. Aktuálne technológie totiž tvorcom umožňujú preniesť túto klasiku z roku 1994 do hranej podoby. V modernej verzii sa teda môžeme tešiť na také hviezdy ako Donald Glover a.k.a. Childish Gambino, ktorý prepožičal hlas Simbovi či Beyoncé, ktorá stvárnila Nalu. Film je dielom režiséra Jona Favreaua a ten nám snáď doručí minimálne taký zážitok, akým bola jeho kniha džunglí.

Child’s Play/ Detská hra

Premiéra: 25.07.2019

Ak sa nebojíte strachu, môžete sa pripraviť aj jeho veľmi intenzívne prežitie. Do kín totiž prichádza aj Child’s Play alebo lepšie povedané, vracia sa Chucky. Pokiaľ máte pevné nervy a lásku k hororu, určite sa radi necháte vydesiť touto kultovou bábikou. Tá mimochodom prvýkrát vstúpila na plátna už v roku 1988.

Midsommar

Premiéra: Zatiaľ neznáma

Okrem iného, do kín prichádza aj titul Midsommar. Ak vám to zatiaľ nič nehovorí, je to v poriadku, no tento titul jednoznačne povyšuje hororové strašenie na celkom inú úroveň. Film totiž prinášajú tvorcovia Hereditary, ktorý bol niekoľkokrát veľmi trefne označený za jeden z najdesivejších filmov vôbec. Midsommar už len svojim trailerom sľubuje veľmi podobný druh napätia.

Men in Black: International/ Muži v čiernom: Globálna hrozba

Premiéra: 13.06.2019

Nezabúdajte však na to, že leto je už vlastne tu. A preto na prvý z letných blockbustrov môžete zavítať už teraz. Nový diel Mužov v čiernom totiž do našich kín prichádza už budúci týždeň. Tentokrát však hlavnú úlohu neovládne Will Smith a Tommy Lee Jones, ale Tessa Thompson a po jej boku Chris Hemsworth. Ako sľubuje samotný podtitul, agenti v čiernom budú čeliť globálnej hrozbe.


Letná sezóna však ani zďaleka nie je posledná a tak sa do konca roka môžeme ešte tešiť na niekoľko snímkov, ktoré určite zatočia aj s Box Office dátami, no i našimi zmyslovými receptormi.

September

To Kapitola 2 – 05.09.2019

Október

Blíženec – 10.10.2019

Joker – 03.10.201

Zombieland 2: Double Tap – 11.10.2019

Maleficent: Mistress of Evil – 17.10.2019

Terminator: Dark Fate – 31.10.2019

November

Charlie’s Angels – 07.11.2019

Ford V. Ferrari – 14.11.2019

Frozen II – 21.11.2019

December

Jumanji 2 – 12.12.2019

Cats – 19.12.2019

Star Wars: The Rise of Skywalker – 19.12.2019

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )